VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / T. Skasko: Do štvorice všetko najlepšie

T. Skasko: Do štvorice všetko najlepšie

Svidník vyhral štvrtýkrát za sebou základnú časť volejbalovej extraligy mužov. Blokár Tomáš Skasko zdôrazňuje, že tento triumf je iba prvý krok.

Volejbalisti Slávie Svidník sa naposledy predstavili pod Zoborom a v stretnutí s VK Ekonóm SPU Nitra mali o motiváciu navyše, pretože v prípade výhry si mohli v predstihu zabezpečiť celkové víťazstvo v základnej časti. Keďže aj domáci sú v hre o nadstavbovú skupinu o 1. – 6. miesto, podľa prognóz sa nečakal ľahký duel. Vo vyrovnanom zápase sa rozhodovalo v každom zo setov v koncovkách, kde sa darilo viac Svidníčanom. Zverenci trénera Petra Kalného sa mohli oprieť o väčšie skúsenosti a pokoj vo svojich radoch, ktoré v zlomových momentoch naklonili misky váh na ich stranu. Hoci hráči Slávie nepredviedli na palubovke svoje maximum, cestu za triumfom v pomere 3:0 si zbytočne nekomplikovali. „Tréner nám pred zápasom pripomenul fakt, že v prípade víťazstva môžeme v predstihu vyhrať základnú časť, pričom ak by sme mali prvenstvo vo vrecku, mohli by sme od pondelka nabehnúť na tréningový model s kondičnou predprípravou. Hoci to v Nitre nebol z našej strany najlepší výkon, história sa pýtať nebude... a my sme radi, že sme dôležité tri body získali. Bavili sme sa o tom aj na tréningu, že štatisticky sme Nitranov v jednotlivých herných činnostiach nepredčili, ale pokazili sme menej servisov, čo sa ukázalo ako rozhodujúce,“ hodnotil blokár Slávie Svidník Tomáš Skasko.

Práve štatistiky na podaní rezonovali aj pri mene T. Skaska. V tíme sú totiž bombardérmi J. Bucki, M. Malina, či M. Sopko, preto jeho dve esá v druhom sete neušli pozornosti verejnosti. Vychádzajúc z toho, že kabína Slávie vtipom nikdy nešetrí, zaujímalo nás, ako reagovali spoluhráči na jeho tohtosezónne maximum na servise. „Pravdou je, že veľa es nedávam. Ak mi to padne, potrebujem aj kus šťastia, ako napr. v Nitre, kde mi plachty padli dokonca hneď dvakrát za sebou. Chlapci si zo mňa robia srandu v iných veciach, ale som si istý, že keď budem s esami pokračovať, neujde ich pozornosti ani toto,“ smial sa T. Skasko.

Keďže v nedeľu si Prievidza poradila doma s Prešovom, Svidník má víťazstvo základnej časti vo vrecku. Tento kúsok sa jeho hráčom podaril štvrtýkrát v rade a pri všetkých prvenstvách bol aj T. Skasko, ktorý za najťažšie vybojované považuje toto posledné. „Hoci sme nehrali vždy najlepšie a zniesla sa na nás vlna kritiky, dokázali sme vyhrávať. V tomto ročníku je extraliga vyrovnanejšia, navyše ako favorit sme v pozícii, kedy „musíme“, kým ostatní „môžu“. Základná časť je však iba prvým krokom, ktorý nás posunul napr. do semifinále pohára, no našim cieľom je ísť ďalej! Hovorí sa, všetko najlepšie do tretice, ale my to posunieme o level vyššie, preto verím, že štvrtýkrát nám to už vyjde, čím samozrejme myslím na finále,“ dodal v dobrej nálade T. Skasko.  

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.