VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Kalný: Našu silu sme ukázali v pravú chvíľu

P. Kalný: Našu silu sme ukázali v pravú chvíľu

Volejbalisti Slávie Svidník sa môžu štvrtýkrát za sebou tešiť z víťazstva základnej časti, ktoré si plným bodovým ziskom v Nitre zaistili kolo pred jej koncom.

Obhajcovia bronzových medailí vstúpili do novej sezóny pod vedením skúseného a úspešného odborníka Petra Kalného. Po troch úvodných víťazstvách síce podľahli Prešovu, no od tohto momentu potiahli sériu deviatich víťazných stretnutí, čo ich katapultovalo na pozíciu lídra. Ako rozhodujúce sa ukázalo víkendové dvojkolo, kedy Slávia zosadila z 1. miesta domácou výhrou Prešov a o deň neskôr bodovala naplno aj v Myjave. „Z pohľadu imidžu klubu je víťazstvo základnej časti dobrou referenciou. Hoci boli aj momenty, kedy sme sa trápili, v pravú chvíľu sme dokázali demonštrovať našu silu a dobrú športovú formu. Nakoniec sa situácia vyvinula tak, že prvenstvo máme isté už jedno kolo pred koncom a môžeme sa sústrediť na ďalšie klubové ciele,“ konštatoval tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Svidník sa s rokom 2013 rozlúči domácim zápasom s Prievidzou. Keďže si obidvaja súperi svoje ambície spojené s prvou polovicou sezóny splnili, môžu hrať uvoľnene. P. Kalný v tejto súvislosti avizoval, že v základnej zostave dá šancu hráčom, ktorí nenastupovali pravidelne, no ako dodal, na víťazných ambíciách to nič nemení. Okrem toho preladili Svidníčania v tréningu na vyššiu intenzitu, keď sa sústredili na dobíjanie kondície. „Z tohto týždenného kondičného bloku budeme musieť žiť určité obdobie, preto je pre nás dôležité. Hoci sa ešte základná časť neskončila a my chceme mať dobrý pocit aj z vystúpenia proti Prievidzi, čo znamená, že pre víťazstvo urobíme maximum, myslíme už na druhú polovicu sezóny, kedy nás čaká vyvrcholenie Slovenského pohára a v nadstavbe sa rozhodne o nasadení v play off,“ dodal P. Kalný.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.