VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník odštartoval nadstavbu víťazstvom nad Prešovom

Svidník odštartoval nadstavbu vo volejbalovom maratóne víťazstvom

Derby medzi VK PU MIRAD Prešov a Sláviou Svidník ponúklo výborný viac ako dvojhodinový volejbalový maratón. Predovšetkým úvodné dva sety priniesli dramatické vyvrcholenia v koncovke. V prvom sete viedli domáci 23:20, keď sa na servis dostal M. Malina a aj vďaka dvom esám zavelil k obratu. Ten istý hráč exceloval tiež v druhom dejstve, kedy troma bodmi priamo z podania pomohol získať pre hostí náskok 11:6. Prešovčania sa však otriasli a hoci prehrávali ešte 19:22, nakoniec po piatom setbale vyrovnali na 1:1. Tento moment naštartoval Svidník a v ďalšom priebehu jeho hráči režírovali priebeh podľa vlastných predstáv, pričom v posledných dvoch setoch viedli s pribúdajúcimi loptami aj o osem bodov. „Chlieb sa lámal v prvých dvoch setoch. V tom prvom sme utiekli hrobárovi z lopty vďaka servisu M. Malinu. Dobre rozbehnutý sme mali i ďalší set, ale za stavu 12:8, sme si vybrali päťminútový „oddychový čas“. Stratili sme ľahké lopty v obrane, urobili niekoľko chýb a v koncovke nám chýbalo trošku šťastia. Potom sme však už mali zápas pod kontrolou a vývoj sme držali vo vlastných rukách,“ hodnotil tréner Slávke Svidník Peter Kalný.

Vzájomné merania síl medzi Prešovom a Svidníkom boli v základnej časti vyrovnané a po prvých dvoch setoch sa zdalo, že výnimkou nebude ani tento duel. Hostia postupne pridávali na obrátkach a výsledkom bol komfortný priebeh, v ktorom jasne kontrolovali dianie na palubovke. „Hrali sme pestrejšie v útoku a efektívnou útočnou hrou sme súpera už do zápasu nepustili. K tomu sme začali lepšie brániť. Napr. T. Skasko nemal v prvom sete na bloku ani jeden zásah, ale nakoniec bol najlepšie blokujúcim hráčom stretnutia. Celkovo sme sa rozohrali, zlepšili v obrane, v útočnej činnosti a dokázali sme si vytvoriť tlak servisom. V každom prípade to bol ťažký zápas, lebo Prešov hral dobre. V plnej hale malo dianie na palubovke náboj s emóciami, preto som s troma bodmi a v princípe aj s výkonom spokojný,“ dodal P. Kalný. 

Štatisticky zaujali v stretnutí viacerí hráči. Na servise dominoval hosťujúci Marek Malina, ktorý súperovi nastrieľal v prvých dvoch setoch päť es. Jeho kvalita na podaní sa ako rozhodujúca ukázala predovšetkým v prvom sete, kedy od stavu od 20:23 nepustil Prešov k slovu. „Na ihrisko som prišiel, keď sme prehrávali, preto som nemal čo stratiť. Trošku som mal aj šťastie, no v prvom rade som rád, že som pomohol mužstvu vo chvíli, keď to potrebovalo. Možno, keby sme prvý set nevyhrali, mal by zápas iný priebeh, no upokojili sme sa a hoci sme druhé dejstvo prehrali, ďalšie dva sety sme mali pod kontrolou. Po druhom sete sme si povedali, že najmä vonku si nemôžeme dovoliť stratiť podobný náskok, lebo súpera to môže v domácom prostredí ešte viac nakopnúť. Koncentrovaným výkonom sme si priebeh ustrážili a stretnutie doviedli do víťazného konca,“ pridal pohľad na zápas M. Malina.

VK MIRAD PU Prešov - VK Slávia Svidník 1:3 (-23, 27, -18, -19)

125 min, rozhodovali: Mokrý a Malík.

Prešov: S. Lampart 3, Lux 12, Faron 9, Hudák 14, Macko 6, Digaňa 10, libero T. Lampart (Peleščák 1, Pavlinský 0, Gondžúr 1, Závacký 1). Tréner: Ľ. Šalata.

Svidník: S. Soták 1, Bucki 17, Drobňák 3, Skasko 14, Száraz 10, M. Sopko ml. 11, libero Hruboška (Kuchárik 0, Labík 0, Malina 7). Tréner: P. Kalný.

-im-

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.