VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Žiaci Svidník „A“ si v derby hladko poradili s Humenným „A“

Žiaci Svidník „A“ si v derby hladko poradili s Humenným „A“

V sobotu sa žiaci "A" predstavili na domácej palubovke  proti Humennému "A". Podľa tabuľkového postavenia nastúpili proti sebe prvé dve družstvá a tak sa aj očakával výborný žiacky volejbal.

 

VK Slávia Svidník "A"- VK Chemes Humenné "A" 3:1 (-18,18,12,12)
VK Slávia Svidník "A"- VK Chemes Humenné "A" 3:0 (21,19,20)

Aj keď sme pred zápasom boli na prvom mieste bolo to len o skóre setov z jednotlivých zápasov a preto sme chceli naplno využiť domáce prostredie a zo zápasov získať maximálny počet bodov. Napriek tomu, že sme na zápas nastúpili bez Sama Gregu chlapci chceli podať bojovný a oduševnený výkon.

Úvod prvého zápasu nás nezastihol v optimálnej pohode. Kazili sme servis v útoku sme sa veľakrát vyhodili do autu a preto súper bez väčšej námahy získal prvý set. V ďalšom priebehu zápasu sme pridali na servise v útoku sme urobili minimum chýb a zápas sme otočili vo svoj prospech.

V druhom zápase sme podali náš štandardný výkon s dobrým servisom (Kozák, Ščerba, Goč), blokom (Jurko, Hvozda)a umnou hrou nahrávača (S. Goč) , avšak problém sme mali na prihrávke, čo však súper nedokázal využiť. Zápas odhalil naše silné stránky ale takisto aj naše chyby a hlavne nedostatky v hernom prejave niektorých hráčov, na ktorých budeme musieť bezpodmienečne popracovať.

Pozitívom stretnutia bolo , že chlapci na ihrisku bojovali napriek zraneniam a ochoreniam ktoré nás sprevádzali už počas týždňa. Odmenou pre chlapcov bola pozvánka na pizzu od pána Goča.

Zostava VK Slávia Svidník „A“: Stanislav Hvozda, Samuel Goč, Martin Kozák, Šimon Kozák, Michal Ščerba, Adam Barvirčak, Maroš Blanár, Samuel Paňko, Denis Czech.

                                                                                                                                                                                                                      
Aj v súboji „béčok“ úspešnejší Svidník 

VK Slávia Svidník "B"- VK Chemes Humenné "B" 3:0 (7, 21, 20)
VK Slávia Svidník "B"- VK Chemes Humenné "B" 2:3 (-21,-24,19,27,-16)

Nielen žiaci Slávia Svidník A, ale aj žiaci Slávia Svidník B si to v sobotňajšom derby rozdali zo svojimi rovesníkmi z Humenného. Svidníckym volejbalovým nádejam sa napodobniť svojich starších kolegov podarilo len v prvom zápase, keď si hladko v troch setoch poradili s Humenským béčkom. V druhom, veľmi vyrovnanom stretnutí síce prehrali po tvrdom päťsetovom boji, ale za zmienku stojí, že sa ani po prvých prehratých dvoch setoch nevzdávali a zápas silou vôle a nasadenia zdramatizovali. Posledný set skončil 18:16. Týmto patrí chlapcov veľká poklona, lebo s veľmi dobrým súperom si do tabuľky vybojovali štyri body. 


Najbližšie si svidnícki žiaci svojich súperov vymenia. Na domácej pôde si 25.januára áčko  zmeria sily s humenským béčkom. A svidnícke béčko privíta humenské áčko. 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.