VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Áčko bez problémov, béčko favorita potrápilo

Áčko bez problémov, béčko favorita potrápilo

Uplynulá nedeľa bola dňom, kedy prvoligoví juniori v tomto roku po prvýkrát nastúpili na stretnutia o majstrovské body. Na programe boli 9. kola stretnutia I. ligy skupiny Východ. Áčko potvrdilo úlohu favorita, béčko najmä v druhom zápase favorita potrápilo.

VK Slávia Svidník „A“ – VKM St. Ľubovňa 3:1 (-20, 22, 17, 17)
VK Slávia Svidník „A“ – VKM St. Ľubovňa 3:0 (18, 22, 18)

Zostava VK Slávia „A“ v 1. zápase: Kimák 4, Čupka 10, Miščík 5, Ščerba 18, Goban 27, Majcher 1, libero Koreň 1 (striedali Margicin 3, Janovič)

Zostava VK Slávia „A“ v 2. zápase: Janovič 2, Goban 14, Margicin 3, Čupka 9, Ščerba 15, Miščík 5, libero Hnat (striedali Kimák 1, Majcher 1)

Tréner Róbert Franko: „Na poste nahrávača som zapracovával dvoch nových hráčov, ktorí v tomto roku premiérovo odohrali svoje prvé dva zápasy. V prvom sete prvého zápasu súhra mužstva ešte trochu viazla, no v ďalšom priebehu obidvoch stretnutí sa noví nahrávači s tým vysporiadali. Chlapci si za výkon v tomto dvojstretnutí za- slúžia pochvalu, ich hre nechýbala bojovnosť a mužstvo ťahalo za jeden povraz. Hostia sa opierali najmä o hru juniorského reprezentanta Malachovského, ktorý už hrá aj v extralige za mužov. No aj tohto hráča sme dokázali ubrániť. Potvrdili sme aktuálnu dobrú výkonnosť.“

VK Slávia Svidník „B“ – VK Chemes Humenné „A“ 0:3 (-15, -21, -17)
VK Slávia Svidník „B“ – VK Chemes Humenné „A“ 0:3 (-23, -21, -23)

Zostava VK Slávia „B“: S. Hvozda, D. Cuprišin, M. Blanár, D. Czech, Š. Gula, S. Goč, A. Barvirčák, S. Paňko, D. Nagajda

 Tréner Marián Vitko: „V prvom stretnutí v našom hernom prejave chýbalo viac oduševnenia, bojovnosť a snaha pobiť sa o lepší výsledok. Chybovali sme na prihrávke a ťažko sme sa presadzovali proti vysokým blokom súpera. V druhom súboji sa náš herný prejav zlepšil, prejavila sa väčšia bojovnosť. Nedokázali sme však zvládnuť koncovky jednotlivých setov, kde nám chýbalo viac pokoja a sebavedomia.“

 

-bar-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.