VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slávia Svidník predstavuje svoju OFICIÁLNU HYMNU

Slávia Svidník hlási: Jeden duch, jeden tím, jeden víťaz, rátaj s tým!

Volejbalistov Slávie Svidník čaká počas tohto víkendu prvý vrchol sezóny – Final Four Slovenského pohára v Humennom. Niet najmenších pochýb, že hráči sa budú môcť, ako vždy, spoľahnúť na magickú podporu od svojich fanúšikov. Tí patria k najlepším a najvernejším na Slovensku, čo potvrdzujú nielen v domácej hale, ale aj na výjazdoch za súpermi. Legendárna je predovšetkým atmosféra, akú vytvorili počas finále v HANT Aréne v roku 2012...

Chémiu medzi mužstvom a fanúšikmi sa podujal vyšperkovať hudobník Matyk Gibej, ktorý si do štúdia pozval Maroša „Bura“ Jurinu, Jána „Pusiaka“ Rusinka a Petra „Buba“ Bubáka, aby spolu zložili pre Sláviu hymnu. Pointou skladby je slogan z dielne Olega Slepcova „Jeden duch! Jeden tím! Jeden víťaz! Rátaj s tým!“, ku ktorému dopísal text Imrich Makó a vizuálny zážitok znásobila videoklipom Lívia Slimáková.  „Keď sme si v klube povedali, že nastal ten správny čas potvrdiť našu filozofiu a identitu aj umelecky, oslovili sme talentovaného hudobníka Matyka Gibeja s prosbou, či by pre klub zložil a naspieval hymnu. Som rád, že sme veľmi rýchlo našli spoločnú reč a podarila sa naozaj dynamická skladba, ktorá svojou energiou reprezentuje hodnoty Slávie Svidník a zároveň zvýrazňuje silné puto medzi klubom, hráčmi a fanúšikmi,“ uviedol predseda predstavenstva Slávie Svidník Ján Hirčko.

M. Gibej nad ponukou neváhal, pretože jeho vzťah k svidníckemu volejbalu je mimoriadne kladný. Ako profesionálny bubeník totiž osobne viackrát podporil mužstvo, keď si priamo v hale rozložil bicie a s fanklubom rozpaľoval náladu na maximum. Rovnaký adrenalín si partia hudobníkov priniesla so sebou aj do štúdia Klaksón a výsledkom je nadupaná energická pieseň.  „Možnosť zahrať si počas stretnutí bola pre mňa veľkým zážitkom a inšpiráciou zároveň. V zápasoch ma fascinovali bojovnosť, výbušnosť, gradácia, emócie... a chcel som teda, aby rovnako znela aj hymna. Preto som o spoluprácu požiadal muzikantov, u ktorých som vedel, že do skladby dajú presne to, čo budeme potrebovať,“ predstavil svoju motiváciu Matyk Gibej.

Veronika Čorňáková

Oficiálnu hymnu si môžete pozrieť na linku 
http://www.youtube.com/watch?v=7jSbmUE-jMw

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.