VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník vstúpi do štvrťfinále v televíznom priamom prenose

Svidník vstúpi do štvrťfinále v televíznom priamom prenose

Volejbalisti Slávie Svidník ukončili nadstavbovú časť vystúpením na pôde ŠK Chemes Humenné. Toto stretnutie ovplyvnilo viacero faktorov a prvým z nich bola atmosféra. Keďže v rovnakom čase hrali o pár metrov ďalej humenskí hokejisti s Dubnicou o postup do I. ligy, fanúšikovia nezaplnili halu v takom počte, ako to v domovskom stánku vicemajstra býva zvykom.

Druhou skutočnosťou sú povinnosti zverencov trénera Richarda Vlkolinského na dvoch frontoch – v našej extralige a Mevze, kde ich čaká finálový turnaj. Túto situáciu sa rozhodli v Humennom vyriešiť tak, že proti Svidníku dostali príležitosť hráči z lavičky. Slávia tento fakt dokázala využiť iba v úvode zápasu, kedy viedla 5:2. Domáci postupne hru vyrovnali a v koncovke vďaka väčšej istote naklonili misky váh na svoju stranu. V druhom sete viedol Chemes 16:12, či 20:17 a zdalo sa, že dianie na palubovke má pod kontrolou. Svidníčania však prepli na vyšší stupeň a R. Vlkolinský si v priebehu troch výmen vzal dvakrát oddychový čas. Prvý setbal mali domáci po pokazenom podaní J. Buckého a 26-ty bod pre nich symbolicky získal esom P. Mlynarčík, keď jeho servis premenil na nechytatelný dotyk lopty s páskou. V treťom dejstve už Svidník nezmobilizoval a v pohode hrajúcemu súperovi veľa vrások na čele nenarobil. Konečný rezultát 3:0 (20, 24, 17) je zaslúžený. „Priznám sa, že som čakal väčšiu volejbalovú bitku, z toho dôvodu je náš výkon pre mňa sklamaním. Prvý set sa niesol vo vyrovnanom duchu, ale v závere sme urobili niekoľko chýb a podobne sa nám nepodarilo uspieť ani v koncovke druhého setu. Domáci lepšie odservovali a odprihrávali, čo bolo kľúčom, ktorý im otvoril dvere k víťazstvu. Tento zápas je však za nami a my sa teraz musíme sústrediť na play off,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.
Napriek prehre si Svidníčania udržali v tabuľke druhé miesto a v play off ich vo štvrťfinále čaká Trenčín, ktorý v základnej časti zdolali doma 3:0 a pod hradom Matúša Čáka zvíťazili 3:1. Hoci sa vyraďovacie boje začínajú prvými duelmi v stredu, Svidník vstúpi do tejto fázy až vo štvrtok o 18.30 hod. Dôvodom je televízny priamy prenos. „Dôležité bude vykročiť do play off správnou nohou, čo znamená v prvom zápase doma vyhrať. Vyraďovacia fáza má svoje špecifiká, a preto musíme všetko z doterajšieho priebehu sezóny pustiť z hlavy. Teraz to už nebude iba o volejbalovej, či kondičnej príprave, ale hlavne o mentálnej pohode,“ pripomenul P. Kalný.

ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:0 (20, 24, 17)

85 min, rozhodovali: Servický a Höger, 400 divákov.

Humenné: J. Hriňák 1, Mlynarčík 20, Javorčík 5, Bališin 7, Pavelka 11, Joščák 6, liberá Szymczak a Boldy (De Amo 0, Jakubov 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Svidník: S. Soták 1, Bucki 13, Száraz 2, Skasko 7, Drobňák 1, M. Sopko ml. 7, libero Vitko (Malina 4, Hauer 1, Kuchárik 1). Tréner: P. Kalný.