VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slávia Svidník – COP Trenčín 3:0 (17, 12, 17)

Slávia Svidník – COP Trenčín 3:0 (17, 12, 17)

Svidník potvrdil úlohu favorita za 67 minút. V prvom sete ešte dokázali hostia stiahnuť z 5:11 na 11:12, ale od tohto momentu Slávia jasne dominovala, čo jej hráči potvrdili aj v druhom dejstve. Tretí set sa niesol vo vyrovnanom duchu iba v úvode (5:5), pretože potom sa domáci stroj rozbehol naplno a mladí Trenčania už v pohode hrajúceho súpera potrápiť nedokázali. Svoju dominanciu demonštroval Svidník štatisticky predovšetkým na bloku, kde exceloval pomerom 12:1. Výborný výkon podal Tomáš Skasko, ktorý si na konto pripísal až 7 úspešným blokov. 

67 minút, rozhodovali: Porvazník – Servický.

Zostava Svidník: Soták 2, Bucki 6, Skasko 12, Száraz 7, Sopko 7, Malina 13 (libero Vitko, Kuchárik, Labik, Hauer).

Zostava Trenčín: Petráš 9, Krajčovič 7, Jurko 0, Gavenda 9, Tarabus 2, Ondrovič 2 (libero Nemec, Firkaľ, Lamanec, Stratený, Jančura).

Peter Kalný, tréner Svidníka: „Podľa skóre to bola naša jasná prevaha. Počas celého zápasu sme boli koncentrovaní, trpezliví, nikde sme sa neponáhľali. Súper nás ničím neprekvapil, pretože v momentoch, kedy sme očakávali, že sa dopustí viac chýb v útoku, na prihrávke, či servise, sa to vyplnilo. Celý duel sme síce zvládli s rutinou, s čím som spokojný, ale v Trenčíne bude zápas zo strany domácich vyzerať určite inak, preto musíme ísť krôčik po krôčiku.“

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: „V poslednej dobe sme nemali možnosť odohrať takýto ťažký zápas, ako dnes. Hrali sme s rešpektom v útoku, kde sme sa báli domácich blokov a z toho plynuli aj naše chyby. Súperovi sme neublížili servisom, trápili sme sa so slide outom a Svidníčania toto stretnutie vyhrali bez problémov. Ak chceme, aby sa ďalšie zápasy niesli v inom duchu, musia sa nájsť 2 – 3 hráči, ktorí zoberú na seba väčšiu zodpovednosť a dvihnú našu hru hore. To znamená lepšie sa dirigovať, hrať bez menšieho stresu a oveľa odvážnejšie.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.