VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Malina: Chceli sme ukázať, kto je pánom série

M. Malina: Chceli sme ukázať, kto je pánom série

Slávia Svidník zvládla prvý zápas série s COP Trenčín ako sa na favorita patrí. Zverenci trénera Petra Kalného zvíťazili za šesťdesiatsedem minút hladko 3:0 (17, 12, 17). Hostia sa ani v jednom zo setov nedokázali udržať v hre o lepší výsledok, keď doplatili predovšetkým na vysoký počet vlastných chýb.

Skúsení domáci mali dianie na palubovke pod kontrolou a duel si užívali. Kouč Trenčína Miroslav Palgut priznal, že jeho mladí hráči v druhej fáze extraligy neboli konfrontovaní kvalitou, akou disponuje Svidník a keďže sa neubránili rešpektu pred súperom, vo výraznej miere mu cestu za úspechom uľahčili. Slávia bola lepšia vo všetkých štatistikách a svoju dominanciu demonštrovala predovšetkým na bloku, kde excelovala pomerom 12:1. „Pred zápasom sme si povedali, že by bolo dobré vyhrať jednoznačne, aby sme Trenčanom ukázali, kto je pánom série. Cieľom bolo nedať im šancu chytiť sa a sme radi, že sa to podarilo. Predpokladali sme, že ak budeme trpezliví, mladí hráči Trenčína by mali chybovať, čo sa aj potvrdilo. Základným pilierom nášho víťazstva bola koncentrácia a s každou výmenou rastúca pohoda. Vďaka tomu sme súpera dostali pod tlak a nútili ho k chybám,“ hodnotil smečiar Slávie Svidník Marek Malina.       

Trenčín rodákovi z Kežmarku sedí. Už pri víťazstve v základnej časti pod hradom Matúša Čáka zostrelil domácich devätnástimi bodmi a vo štvrtok bol opäť najviac bodujúcim hráčom svojho tímu, keď konto súpera zaťažil trinástimi loptami. „Osobne sa mi hralo veľmi dobre. Aj v základnej časti som mal proti Trenčínu najviac bodov, asi sa mi proti tomuto súperovi hrá dobre (úsmev). Ak sa mám priznať, štatistiky príliš nesledujem a nezaujímam sa o to, či som alebo nie som najlepšie bodujúcim hráčom mužstva. Teraz som mal deň, kedy mi spadlo skoro všetko, na čo som siahol. Dnes som potiahol ja, v sobotu preberie štafetu niekto iný a spolu sa pokúsime naplniť tohtosezónny cieľ,“ dodal M. Malina.

Napriek jednoznačnému priebehu v prvom vzájomnom meraní síl nikto vo Svidníku neočakáva, že slovenskí juniorskí reprezentanti v sobotu predajú svoju kožu lacno. Na úplne iný zápas upozornil P. Kalný a M. Malina iba súhlasí. „Určite si aj my hráči uvedomujeme, že odveta bude náročnejšia, lebo  Trenčania už horšie hrať nebudú. Práve naopak, doma, kde trénujú dvakrát denne, si budú viac veriť na podaní, budú istejší a sebavedomejší. My im však opäť nemôžeme dovoliť, aby sa rozohrali, preto i v tomto prípade považujem za dôležité udržať si vysokú mieru koncentrácie a ostať trpezliví,“ pripomenul M. Malina.   

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.