VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Sopko: História si z play off pamätá iba víťazstva

M. Sopko: História si z play off pamätá iba víťazstva

Slávia Svidník vedie v sérii s COP Trenčín 2:0 a štvrťfinálovej sérii zatiaľ vládne suverénnym spôsobom. Pod hradom Matúša Čáka mal dramatický náboj iba úvodný set, v ktorom si domáci do koncovky držali tesný náskok, no za stavu 21:24 museli odvracať tri setbaly. Hoci sa im to podarilo, skúsenejší Svidníčania získali prvé dejstvo vo svoj prospech. V ďalšom priebehu už zverenci trénera Petra Kalného režírovali dianie na palubovke podľa vlastných predstáv a i keď Trenčín podal v porovnaní s prvým stretnutím zlepšený výkon, na favorita to nestačilo. „Trenčín nastúpil v kompletnej zostave a doma zahral neporovnateľne lepšie. Domáci veľmi dobre zaservovali a v útoku urobili výrazne menej chýb, ale aj napriek tomu sme si prvý set za stavu 24:21 zdramatizovali sami. V ďalších setoch sme už viedli o tri až šesť bodov a priebeh sme mali vo vlastných rukách. Trenčín je mužstvo, ktoré môže vziať set komukoľvek a keďže proti nám sa mu to zatiaľ nepodarilo, sme spokojní. V stredu chceme urobiť posledný krok, lebo desať dní do začiatku semifinále potrebujeme využiť inak, ako keby séria pokračovala,“ uviedol tréner Slávie Svidník Peter Kalný.     

Rozdiel v prvom a druhom stretnutí potvrdil aj smečiar Martin Sopko. Kým vo Svidníku sa Trenčín neprehupol cez sedemnásť bodov, doma hrali slovenskí juniorskí reprezentanti sebavedomejšie, preto nezložili zbrane ani v druhom sete, kedy za stavu 20:24 ešte stiahli na 22:24, no na obrat to nestačilo. „Ako to už v play off býva, tento zápas bol diametrálne odlišný. Výsledok 3:0 síce hovorí v náš prospech, ale na palubovke sme to, najmä v prvom sete, ľahké nemali. Mladí Trenčania začali tlačiť servisom, pričom my sme si horšie prihrali, no vďaka našim väčším skúsenostiam sme dotiahli set do úspešného konca. Myslím si, že tam sa to zlomilo a potom sme už držali vývoj vo vlastných rukách,“ konštatoval Martin Sopko.

V play off sa odchovanec prešovského volejbalu cíti ako ryba vo vode, čo potvrdil aj v sobotu, keď si na konto pripísal osemnásť bodov a výraznou mierou prispel k tomu, že Svidníčania sa môžu ďalej niesť na vlne pohody. „Priznávam, že sa mi hralo dobre, ale dôležité je víťazstvo. Play off nie je o individuálnych štatistkách, teraz sa počítajú len víťazstva! Na postup potrebujeme trikrát vyhrať a históriu nebude zaujímať, či to bolo 3:0 alebo 3:2 na sety... Keby som nehral a vyhrávali by sme, nenamietal by som,“ smial sa M. Sopko.

Svidník môže urobiť posledný krok v stredu. Napriek doterajšej prevahe M. Sopko o jasnej domácej záležitosti nehovorí. „Trenčín ako projekt COP má vlastné priority a navyše proti nám nemá čo stratiť. Predpokladám, že sa nás opäť pokúsia zatlačiť servisom a budú bojovať o každú loptu. Na druhej strane si myslím, že naše zdravé sebavedomie nám nedovolí súpera podceniť a zápas dotiahneme do víťazného konca,“ zdôraznil M. Sopko.

COP Trenčín (7) - VK Slávia Svidník (2) 0:3 (-24, -22, -19) - stav série 0:2

Zápas trval 79 minút, rozhodovali: Hnát a Mokrý, 200 divákov.

Trenčín: Jurko 1, Krajčovič 15, M. Petráš 10, Gavenda 9, Tarabus 5, Ondrovič 6, libero Ľ. Nemec (Firkaľ 0, J. Kováč 0, Jančura 0). Tréner: M. Palgut.

Svidník: S. Soták 2, Bucki 14, Skasko 6, Száraz 9, M. Sopko ml. 18, Malina 7, libero Vitko (Kuchárik 0, Labík 0). Tréner: P. Kalný.

Ostatné zápasy štvrťfinále extraligy
Prešov- Prievidza  3 : 0 (17, 19, 24), stav série 1:0
Prievidza- Prešov  1 : 3 (20, -21, -26, -9), stav série 0:2
Myjava- Nitra  3 : 1 (17, 18, -19, 16), stav série 1:0
Nitra- Myjava  0 : 3 (-19, -14, -25), stav série 0:2
Humenné- Komárno  3 : 0 (15, 15, 26) stav série 1:0

Pozvánka na volejbal. Slávia Svidník- COP Trenčín, 19. 3. 2014 o 17.00 hod.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.