VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slávia Svidník – COP Trenčín 3:1 (-21, 16, 16, 22)

Slávia Svidník – COP Trenčín 3:1 (-21, 16, 16, 22)

Trenčín získal v tejto sérii prvý set proti Svidníku až v treťomvzájomnom meraní síl. Hoci domáci sa po vyrovnanom začiatku začali v úvodnom dejstve pomaly rozbiehať (17:14), súper zvýšil tiež obrátky a otočil na 17:18. Napriek tomu, že dianie na palubovke sľubovalo dramatickú koncovku, mladí Trenčania využili za stavu 24:21 hneď prvý setbal. K štatistike prvého setu sa ešte žiada dodať, že hostia v ňom na bloky vyhrali 6:0. Celý druhý set sa niesol v jasnej dominancii Slávie, preto si diváci museli počkať na pokračovanie strhujúceho volejbalového predstavenia do tretieho setu. V ňom viedol Trenčín 16:13, ale na podanie prišiel Marek Malina a aj vďaka jeho štyrom esám si už hostia nepripísali na konto ani jeden bod! Svidníčania vstúpili lepšie aj do štvrtého setu, keď viedli 10:5 a 11:7. Trenčín síce vyrovnal, no ďalej púšťal domácich v pravidelných periódach na rozdiel troch lôpt (15:12, 21:18, 23:20). I keď slovenskí juniorskí reprezentanti nechceli predať kožu lacno a bojovali až do konca, posledné slovo za stavu 24:22 patrilo symbolicky M. Malinovi.

Rozhodovali Servický – Čuňočka, zápas trval 93 minút.

Zostava Svidník: Soták 6, Bucki 18, Skasko 8, Száraz 5, Sopko 17, Malina 18 (liberovia Vitko a Hruboška, Kuchárik, Labik, Drobňák 1).

Zostava Trenčín: Firkaľ 5, Petráš 14, Krajčovič 18, Tarabus 6, Ondrovič 12, Jurko 0 (libero Patúc, Mikula, Jančura 3, Barták).

Peter Kalný, tréner Svidníka: „Častokrát sme svedkami toho, že posledný krok sa robí ťažko. Dnes sme sa Trenčínu dovolili v prvom sete rozbehnúť a potom to bolo z našej strany trápenie až do konca. V útoku sme odútočili to, čo sme chceli, ale súpera sme nezablokovali a doma sme mali aj úplne inak zaservovať. Hostia si prišli zahrať volejbal bez akýchkoľvek zábran a keďže sa im darilo, bol to do poslednej lopty relatívne vyrovnaný zápas.“

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: „V prvom rade gratulujem Svidníku k postupu a prajem mu, aby sa mu aj ďalej darilo tak, ako proti nám. Prvý zápas v tejto sérii sme hrali zle, ale v ďalších dvoch už chlapcom nemôžem nič vytknúť. Myslím si, že najmä dnes sme zahrali jeden a pol setu veľmi dobrý volejbal, nehovoriac už o tom, že nebol s nami maturant Nemec a musel ho zastúpiť „97-ka“ Patúc. Pre problémy s kolenom nemohol nastúpiť ani Gavenda, preto dostal príležitosť „98-ka“ Firkaľ, ktorého striedal mladý Jančura. Ak vezmeme do úvahy, že hrali traja hráči kadetskej reprezentácie a napriek tomu sa nám konečne podarilo získať set, som spokojný.“