VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slávia Svidník – Spartak VKP Myjava 3:2 (-25, -20, 20, 22, 11)

Slávia Svidník – Spartak VKP Myjava 3:2 (-25, -20, 20, 22, 11)

Prvú semifinálovú bitku odštartovali lepšie Myjavčania. Napriek tomu, že v úvodnom sete viedli 16:11, domáci dvihli bojovú zástavu a otočili na 21:20, pričom o bod viedli do stavu 23:22. Potom začali misky váh nakláňať na svoju stranu opäť hráči Spartaka, ktorí na zisk prvého setu potrebovali tri setbaly. Druhý set mal podobný priebeh, keď hostia viedli 16:11, no tentoraz už drámu v koncovke nepripustili. Svidník, prehrávajúc 0:2, zvýšil obrátky a v treťom sete našiel potrebnú istotu na to, aby sa napriek nepriaznivému vývoju (12:14) udržal v zápase bez výraznejších komplikácií. Vo štvrtom sete síce Myjava viedla 9:6, či 12:9, ale v ďalšom priebehu sa s domácimi ťahala loptu po lopte. Chlieb sa nakoniec zlomil od stavu 18:18, kedy Slávia uhrala tri body za sebou a hoci hostia ešte stiahli na 23:22, posledné slovo patrilo zverencom trénera Petra Kalného. Tajbrek mali v eufórii hrajúci Svidníčania pod kontrolou. Hostia v ňom viedli iba na začiatku 2:0, pretože domáci hrali ďalej už podľa vlastného scenára. Ako rozhodujúci sa ukázal náskok troch bodov – 9:6, ktorý, napriek nezlomnosti súpera (10:9), z rúk nepustili a po premenení druhého mečbalu sa v sérii ujali vedenia 1:0.

Rozhodovali Malík – Daruľa, 124 minút.

Zostava Svidník: Soták 0, Malina 3, Skasko 17, Száraz 10, Sopko 21, Bucki 16, (libero Vitko, Kuchárik 1, Labik 2, Drobňák 10, Hauer 0).

Zostava Myjava: Mračko 11, Pělucha 15, Lech 19, Kriško 21, Hinduliak 6, Mikula 4 (liberovia Ochodnický a Pipa, Leškanič 0, Halaj 0, Durec 0, Horník).

Peter Kalný, tréner Svidníka: „Z nášho pohľadu to bola dráma so šťastným koncom pre nás. Celý „prvý polčas“ poznačil prvý set, kedy sme za stavu 23:23 prihrávali a neuhrali sme koncovku. V druhom sete bol súper vo všetkých činnostiach lepší, pretože sme slabšie zaservovali a nenašli recept v obrane. Myjava hrala v týchto fázach extrémne dobre, no postupne sme sa začali dvíhať na nohy. Hoci sme v treťom sete prehrávali 12:14, dokázali sme sa naštartovať k obratu. V druhej časti zápasu sme už lepšie podávali a bránili, čo nám pomohlo prevziať réžiu do vlastných rúk. Keďže sme vyhrali stretnutie, v ktorom sme prehrávali 0:2, sme spokojní. Opäť sa ukázalo, že žiadny zápas nie je stratený a som rád, že chlapci to pochopili.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Kým domácim gratulujem k prvému kroku, mne sa tento zápas hodnotí ťažko. Viedli sme 2:0, ale bohužiaľ nedokázali sme ho doviesť do úspešného konca. Po úvodných dvoch setoch začali domáci lepšie podávať, prihrávať, darilo sa mi v útoku a mali aj trošku viac šťastia, vďaka čomu priebeh otočili. Naopak, my sme podstatne menej ubránili, ale  to vyplýva z toho, že sme slabšie podávali. V odvete musíme pridať v každej činnosti a vrátiť Svidníku požičané, čo znamená len jedno - vyhrať.“