VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Drobňák: Cítil som, že sila je na našej strane

J. Drobňák: Cítil som, že sila je na našej strane

Prvé semifinále medzi Sláviou Svidník a Spartakom VKP Myjava ponúklo viacero zaujímavých štatistických skutočností. V dramatickom súboji mali v prvej polovici navrch hostia, no napriek tomu, že viedli 2:0 a v treťom sete 14:12, zápas do úspešného konca nedotiahli. Jedným z dôležitých faktorov bol výkon striedajúcich hráčov. Kým Myjavčania, ktorí na palubovku nastúpili v priebehu duelu, neuhrali ani bod, domáci tréner Peter Kalný sa v tomto smere mohol na svojich zverencov spoľahnúť podstatne viac. Najvýraznejšie sa z nich presadil JuraJ Drobňák. Do stretnutia vstúpil v druhom sete a postupne nazbieral na konto desať bodov, z toho deväť v útoku. „Tréner mi konkrétne pokyny ani dávať nemusel, lebo bolo jasné, že mojou úlohou je pomôcť. Obdive mužstvá hrali dobre, rozhodovali detaily, preto som len chcel prispieť k tomu, aby sa misky váh preklopili na našu stranu. Keďže som dlhšie nehral, bol som poriadne nabudený. Čím menej nastupujem, tým viac sa na palubovku teším, čo som sa aj snažil potvrdiť výkonom,“ uviedol smečiar Slávie Svidník Juraj Drobňák.  

Svidníčania sa po prvých dvoch setoch nenachádzali v ľahkej pozícii. Myjava produkovala minimum chýb a zdalo sa, že vývoj má pod kontrolou. Od polovice druhého setu však začala diktovať scenár Slávia a diváci sa v športovej hale pod Duklou dostávali s každou ďalšou loptou do fanúšikovskej extázy. Atmosféra gradovala v tajbrejku, v ktorom sa Spartak nechcel zmieriť s nepriaznivým vývojom, ale v eufórii hrajúci Svidník už zápas z rúk nepustil. „Aj za stavu 0:2 som veril, že vyhráme. Predsa len máme vyrovnanejší káder a silnejšiu lavičku, tým pádom som cítil, že sila je na našej strane. Obrat prišiel so zlepšeným príjmom. Nahrávač S. Soták mohol rozhadzovať lopty podľa seba a nemusel hrať núdzovo do kolíkov. Vďaka tomu sme aj my v útoku neútočili proti trojbloku, ale iba proti dvom, či jednému hráčovi súpera, to znamená, že sa nám presadzovalo ľahšie, ako proti plnej obrane,“ konštatoval J. Drobňák.  

Semifinálová odveta je na programe v Myjave vo štvrtok. Keďže sa hrá na tri víťazné zápasy, obidve mužstvá si veľmi dobre uvedomujú, že v prípade úspechu, resp. prehry sa im môžu finálové brehy o poriadny krok priblížiť alebo neželane vzdialiť. „Do konca sezóny to už budú iba dobré zápasy, pričom tento duel považujem za jeden z kľúčových. Pokiaľ vyhráme, čo je aj našim cieľom, tak som si istý, že v sobotu budeme mať na krku navretú ešte väčšiu žilu, aby sme historicky postup spečatili s definitívnou platnosťou,“ zdôraznil J. Drobňák.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.