VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Sme vo FINÁLE EXTRALIGY 2013/2014!!!

Slávia Svidník – Spartak VKP Myjava 3:0 (21, 14, 25), v sérii 3:0

Slávia Svidník zvládla najdôležitejší zápas vo svojej histórii za 81 minút. Zverenci trénera Petra Kalného kráčali v elektrizujúcej atmosfére do finále pevným krokom a i keď súper najmä v poslednom dejstve hrýzol, súboj o nového volejbalového kráľa bude východniarskou záležitosťou.

V úvodnom sete zlomili domáci odpor Myjavy, ktorá stiahla v závere 3-bodový náskok na 19:20, definitívne v koncovke. Druhý set mal jasný priebeh, pretože od stavu 20:14 uhrali Svidníčania päť lôpt v sérii a víťazná nálada v športovej hale pod Duklou gradovala... Napriek tomu Spartak dohral stretnutie dôstojne, keď sa pokúsil ešte chytiť slamky za stavu 13:17, aj 17:21, kedy stiahol na 17:18, resp. 20:21. Duel vstupoval do svojho záveru za stavu 23:23. Svidník ešte prvé dva mečbaly nepremenil, ale tretí už z rúk nepustil a po Kuchárikovom bloku si prvýkrát zahrá o titul.

Zostava Svidník: Soták 0, Bucki 15, Drobňák 11, Skasko 10, Száraz 6, Sopko 16 (libero Vitko, Kuchárik 1, Labik 0, Malina 0).

Zostava Myjava: Hinduliak 11, Halaj 1, Kriško 10, Mračko 11, Pělucha 1, Lech 8 (libero Ochodnický, Leškanič 6, Durec 0, Horník 0, Mikula 0).

Rozhodovali Porvazník – Morký, zápas trval 81 minút.

Peter Kalný, tréner Svidníka: „V prvom vyrovnanom sete sme sa s Myjavou ťahali, ale veľmi dobre sme zvládli koncovku. Podstatne iný priebeh mal druhý set, kedy sme od stavu 8:6 natiahli skóre na 21:14 a poľahky sa ujali vedenia 2:0. Trošku sme si zdramatizovali až tretí set, kedy sme prehajdákali štvorbodový náskok, no nakoniec sme to zvládli a postúpili. Za najdôležitejšiu považujem našu dominanciu na bloku, kde sme vyhrali 16:3, čomu samozrejme predchádzal kvalitný servis. Som šťastný, že sme túto sériu zvládli v troch vystúpeniach, lebo keď sa play off začne naťahovať, nikto nevie, kedy a ako sa skončí. Za kľúčový považujem prvý zápas, v ktorom sme otočili z 0:2 na 3:2. V ďalších dvoch dueloch sme mali mentálne navrch, už sme nestratili ani jeden set a to o niečom svedčí.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Moje hodnotenie je jednoduché. Domáci boli od začiatku lepší a zaslúžene postúpili do finále. Myslím si, že dôležitú úlohu zohral prvý zápas, ktorý sme mali dobre rozohraný, ale Svidníčania ho, podobne ako ďalšie dva súboje, zvládli vďaka veľkému tlaku na servise a húževnatou obranou, plus im veľmi dobre zahrali nahrávač a smečiari. Svidník bol lepší vo všetkých činnostiach a k postupu mu športovo blahoželám.“