VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / T. Skasko: Na lavičke, či nedajbože na tribúne by som to nevydržal

T. Skasko: Na lavičke, či nedajbože na tribúne by som to nevydržal

Volejbalisti Slávie Svidník vstupovali do aktuálneho ročníka 2013/2014 s cieľom prepísať klubovú históriu a po dvoch bronzových ročníkoch prvýkrát postúpiť do extraligového finále. Vedenie klubu zverilo naplnenie týchto ambícií do rúk medzinárodne skúseného a úspešného trénera Petra Kalného. Štvornásobný víťaz základnej časti vkročil do vyraďovacích bojov z druhého miesta a v prvom kole si poradil s Trenčínom.

V play off platí, že v pamäti ostávajú iba víťazi. Preto keď ide do tuhého, nikto nepozerá na cenu, ktorú musí pre úspech obetovať. Bolesť ide vtedy bokom a žiarivým príkladom toho je blokár Slávie Svidník Tomáš Skasko. Po úvodnom víťaznom semifinále, kedy Slávia otočila z 0:2 na 3:2, nastupoval na zápas v Myjave so zranením a napriek tomu uhral, spolu s J. Buckim a M. Sopkom, v útoku najviac lôpt. „Zvládol som to s chuťou (smiech). Ak treba zabrať, všetko ostatné, aj takéto zranenia, idú bokom. Som predsa chlap a niečo vydržím,“ odkázal vo štvrtok po zvládnutom druhom semifinále dobre naladený Tomáš.

Osud to nakoniec zariadil tak, že hneď na druhý deň sa s trénerom Petrom Kalným a spoluhráčom Radoslavom Szárazom zúčastnili v Nemocnici Svet zdravia vo Svidníku, ako patróni, slávnostného uvedenia do prevádzky nového počítačového tomografu (CT) Siemens. Práve Tomáš bol prvým pacientom, ktorého na modernom CT vyšetrili. „Hneď som povedal, že mi bude cťou, ak ma vyšetria ako prvého, ale nič ma nezastaví v tom, aby som v sobotu nastúpil. Celú sezónu sme snívali o finále a na lavičke, či nedajbože na tribúne by som to nevydržal. Viac by ma totiž bolelo nehrať...,“ smial sa Tomáš.

Prítomnosť spomínanej trojice vo svidníckej nemocnici nebola náhodná, pretože vynovené pracovisko rádiológie sa môže v oblasti medicínskej diagnostiky pochváliť aj spoluprácou s volejbalovým tímom Slávia Svidník. Dodáme, že nový CT prístroj sa vyznačuje lepšou presnosťou a vzhľadom na nižšiu radiáciu je pre zdravie pacienta bezpečnejší. Navyše je rýchlejší, a teda nemocnica bude schopná vykonať vyšší počet vyšetrení. „Zdravie je základným predpokladom úspechu každého vrcholového športovca. V prípade zdravotných problémov je presná diagnostika nevyhnutná. Teším sa, že tunajšia nemocnica zvyšuje svoju medicínsku kvalitu, ktorá bude k dispozícii aj pre náš klub,“ povedal Peter Kalný. 

207-centimetrový blokár Svidníka v sobotu naozaj nastúpil a na palubovke patril medzi najlepších hráčov. Slávia zvládla aj tretí duel v sérii a za 81 minútach sa stal sen o finále skutočnosťou. T. Skasko uhral 10 bodov a po poslednej výmene padol s víťazným výkrikom, zovretými päsťami a očami upretými do neba na kolená. „Každému z nás bolo jasné, čo je v hre a podľa toho sme aj k zápasu pristúpili. Priebeh stretnutia sme mali vo vlastných rukách a hoci koncovka tretieho setu bola dramatická, zvládli sme ju. Každý z nás odrátaval bod po bode, ktorý sme potrebovali na postup a človek musí zažiť podobnú situáciu na vlastnej koži, aby pochopil našu obrovskú radosť,“ dodal Tomáš. 

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.