VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Smečiar J. Drobňák: Na bloku som mal Vianoce!

Smečiar J. Drobňák: Na bloku som mal Vianoce!

„Pokiaľ vyhráme, čo je aj našim cieľom, tak som si istý, že v sobotu budeme mať na krku navretú ešte väčšiu žilu,“ týmito slovami myslel smečiar Slávie Svidník Juraj Drobňák na tretí semifinálový zápas ešte pred odvetou na pôde Myjavy. Keďže Svidník vyhral v druhom stretnutí 3:0, mohol v sobotu doma potvrdiť historický postup do finále.

Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší, no zverenci trénera Petra Kalného ho zvládli za 81 minút impozantným spôsobom, pretože celý súboj mali pod kontrolou. Za magickým tretím bodom v sérii kráčali hráči Slávie v skvelej atmosfére. Každou loptou nálada v športovej hale gradovala a s podporou fantastických fanúšikov nedali hosťom takmer žiadnu príležitosť vstúpiť do ich víťazného scenára. „S výnimkou druhého setu sme sa s Myjavou ťahali bod po bode, ale v koncovkách sme urobili menej chýb a to rozhodlo. Na našej strane bola väčšia odvaha, ktorá pramenila z obrovskej túžby vyhrať a dosiahnuť pre Svidník historický úspech, vďaka čomu sme súpera v konečnom účtovaní prevýšili,“ zdôraznil po postupe do vysnívaného finále J. Drobňák.  

Zásadný štatistický rozdiel medzi obidvoma tímami bol v obrane na sieti, kde mal Svidník navrch pomerom 16:3. Hoci je J. Drobňák „povolaním“ smečiar, proti Myjave explodoval aj na bloku, keď uhral šesť lôpt! „Musím sa priznať, že dnes som mal na bloku Vianoce. Nepatrím medzi dvojmetrové typy, ktoré sú na bloky predurčené, ale stál som správne pozične a snažil sa pomôcť mužstvu. V tomto stretnutí nikto z nás na individuálne štatistiky nemyslel, podstatné bolo iba víťazstvo a postup, čo sa podarilo,“ netajil spokojnosť J. Drobňák. 

Svidníčania postúpili do finále s bilanciou 6:0. Ani Trenčín, ani Myjava ich o zápas neobrali, i keď Spartak viedol v prvom semifinále 2:0. Obidvaja tréneri priznali, že práve toto stretnutie určilo celý charakter série, ktorá Sláviu katapultovala do bojov o majstrovský titul, kde na Svidník čaká vicemajster VK Chemes Humenné. „Každý súper je zdolateľný a Humenčania sú tiež len ľudia... Výhodou pre nás, i fanúšikov bude, že nemusíme cestovať cez pol Slovenska, pričom za hodinku sme v Humennom a to isté platí aj o nich. Som si istý, že najmä doma ukážeme svoju silu a určite nepochybujem o tom, že súboje o titul budú mať ten správny športový náboj,“ zdôraznil J. Drobňák.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.