VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Kuchárik: Postúpili sme ako tím, tešili sme sa ako tím

J. Kuchárik: Postúpili sme ako tím, tešili sme sa ako tím

Meno univerzála Slávie Svidník Jakuba Kuchárika ostane v klubovej histórii zapísané zlatými písmenami. Nech bude ktokoľvek a kedykoľvek spomínať na poslednú výmenu, po ktorej Svidníčania spečatili postup do finále, spojí si tento moment práve s odchovancom púchovského volejbalu. Slávia viedla na sety 2:0 a v treťom dejstve vyhrávala 21:17, no hostia z Myjavy sa so svojim osudom zmieriť nechceli. Prvý mečbal mali zverenci trénera Petra Kalného, keď na tabuli svietilo skóre 24:23. Keďže ho, rovnako ako ďalší v poradí, nevyužili, prišli chvíle J. Kuchárika pri stave 26:25. „Celá situácia bola dosť neštandardná, pretože po bloku Tomáša Skaska nahrával Maťo Sopko. Jednoducho, iba som vyskočil, napálil loptu a vyšlo to. Priznávam, že som chcel dať za zápasom a sériou za každú cenu bodku, preto som smečoval bez rešpektu a podarilo sa. Nestáva sa často, aby človek rozhodol poslednou loptou o postupe do finále, a o to viac si tento bod vážim,“ vychutnával si postupovú radosť Jakub Kuchárik.   

Písať o eufórii vo svidníckej športovej hale je asi zbytočné. Pár minút od postupu obletela volejbalové Slovensko fotografia, na ktorej Juraj Drobňák a Tomáš Skasko kľačia so zovretými päsťami a libero Marián Vitko beží k J. Kuchárikovi, na ktorého sa vzápätí na ďalšej fotke zavesil... „V tej chvíli to pre mňa znamenalo veľa. Celú sezónu sme poctivo pracovali a výsledok nášho nasadenia bol zrazu tu... Chlapci ešte na ihrisku vtipkovali a doberali si ma, že som musel prísť z lavičky, aby som ich dostal do finále. Všetci sme však boli šťastní a v eufórii. Postúpili sme ako tím, tešili sme sa ako tím,“ dodal J. Kuchárik.  

Hoci podľa prognóz sa očakávala medzi Svidníkom a Myjavou vyrovnanejšia séria, hráči Slávie ju zvládli v troch dueloch. Vďaka druhému miestu v nadstavbovej časti začínal Svidník, na rozdiel od posledných troch rokov, semifinále doma a tento fakt sa aj podľa J. Kuchárika ukázal ako jeden z rozhodujúcich. „Aj keď 3:0 vyznieva hladko, nebola to jednoduchá séria. Hoci sme posledné dva zápasy vyhrali 3:0, Myjavčania bojovali a my sme im nechceli dať zámienku, aby sa chytili. Zlom prišiel v prvom súboji, kedy sme otočili z 0:2 na 3:2. Spartak sme zrazu dostali pod väčší tlak, lebo doma musel vyhrať a túto výhodu sme chceli potvrdiť, čo sa nám aj podarilo,“ obzrel sa za semifinále J. Kuchárik.

204-centimertov vysoký volejbalista už jeden majstrovský titul má. Získal ho ako junior v Trenčíne a teraz by rád pridal seniorské zlato. Vo východniarskom finále sa očakávajú emóciami nadopované súboje. Kulisa vo Svidníku, i v Humennom bude určite elektrizujúca a každý športovec potvrdí, že vtedy sú zápasy ešte výnimočnejším športovým sviatkom. „V prvom rade očakávam dobrý volejbal. Za favorita je považované Humenné a to by mohlo byť naše plus, lebo si myslím, že dokážeme zahrať ešte lepšie, ak sú papierové predpoklady na strane súpera. Proti Trenčínu a Myjave sme sa dostali do pohody, z ktorej chceme ťažiť aj vo finále.“ dodal J. Kuchárik.    

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.