VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Všetci vo Svidníku si postup do finále zaslúžili

P. Tholt: Všetci vo Svidníku si postup do finále zaslúžili

Hoci Slávia Svidník dnes nastúpi na historicky prvé finále volejbalovej extraligy mužov, súboje o titul však nebudú pre všetkých premiérou. Peter Kalný, Peter Tholt, Martin Sopko a Stanislav Soták už totiž poznajú mágiu majstrovských osláv.

Pre P. Tholta bude tohtoročná finálová séria predsa len v niečominá. Prvýkrát sa v nej predstaví v úlohe asistenta trénera a práve jeho bohaté hráčske skúsenosti môžu dať radám pre hráčov potrebnú pridanú hodnotu, ktorá ich naštartuje za úspešnými výsledkami. „Na jednej strane treba byť na finále správne naladení a nabudení, ale zároveň sa musíme vedieť aj upokojiť a chlapci nesmú byť premotivovaní. Keďže ide o úplne iný tlakod fanúšikov, či médií, dôležitá je psychika. Na tomto fóre je už všetko o hlave, no verím, že máme dosť skúsených hráčov, aby sa s týmto tlakom dokázali vysporiadať,“ uviedol Peter Tholt.

Rodák z Podolínca nakukol do seniorského volejbalu ešte ako junior v Dubovej, kde bol súčasťou kádra, ktorý získal bronz a striebro. Z prvenstva sa tešil v Prešove, pričom v roku 2005 siv metropole Šariša spolu s M. Sopkom a S. Sotákom vychutnalaj triumf v Slovenskom pohári. Druhý titul pridal v Humennom proti Novému Mestu nad Váhom. Dodáme, že v prípade Prešova, aj ŠK Chemes išlo o premiérové majstrovské primáty. Rovnakýzápis do histórie by chcel P. Tholt zopakovať teraz proti svojmu bývalému klubu so Svidníkom. „V Humennom poznám veľa ľudí vo vedení, vo fanklube, kamarátov mám medzi hráčmi. Myslím si, že vzťahy medzi nami ostali dobré, lebo vždy keď sa stretneme, zaspomíname si na staré dobré časy. Teraz to však beriem tak, že som vo Svidníku a keďže tu aj bývam, považujem sa za Svidníčana. Východniarske derby je vždy prestížna záležitosť, preto očakávam výborný volejbal v skvelej atmosfére, ale fakt, že hráme proti Humennému pre mňa neznamená väčšiu motiváciu, ako iní súperi, skôr sa teším na stretnutia s priateľmi,“ dodal P. Tholt.  

Ako sme spomínali, P. Tholt absolvuje prvé finále v pozíciiasistenta trénera. Hlavným koučom Svidníka je P. Kalný a obidvaja sa stretli už v striebornej sezóne v Dubovej, či potom v roku 2008, kedy boli v sérii Humenné – Nové Mesto nad Váhom súpermi. „V prvom rade som veľmi rád, že sa môžem učiť od odborníka kalibru Petra Kalného. Snažím sa od neho veľa pochytiť a byť mu maximálne nápomocný v tréningu, ajv zápasoch. Mám pocit, že tréner Kalný si dáva záležať na tom, aby moja úloha nebola iba pasívna, ale do diania na lavičke ma vtiahol tak, že stretnutia prežívam, ako keby som bol priamo na ihrisku,“ usmial sa P. Tholt.

Obidvaja fináloví súperi nestratili v doterajšom priebehu play off ani jeden zápas. Pohoda v kabínach by mala byť zárukou špičkového volejbalu a pokiaľ k tomu prirátame fantastickú kulisu, sme si istí, že šestky plus siedmy hráč – fanúšikovia ponúknu zážitky, na ktoré sa bude spomínať ešte dlho po rozdaní sady medailí. „S Myjavou som z pohľadu výsledkov očakávalvyrovnanejšiu sériu, čomu nasvedčoval aj prvý zápas, v ktorom sa nám podaril obrat a to nás katapultovalo k ďalším dvom veľmi dobrým vystúpeniam. Svidník, fanúšikovia Slávie a všetci, ktorí sa okolo volejbalu v tomto meste pohybujú, si postup do finále zaslúžili, a to viac som rád, že sme ho pre nich vybojovali. Teraz nás čaká vrchol našej viacročnej práce, preto verím, ženaše výkony zo semifinále nielen zopakujeme, ale pokiaľ chceme poraziť Humenné, ktoré má aj medzinárodné skúsenosti, budeme musieť ešte pridať, čo si myslím, že je v našich silách,“ naznačil očakávania P. Tholt.

imrich mako

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.