VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / S. Soták: Náš výkon nie je zlý, kvalitu má aj súper

S. Soták: Náš výkon nie je zlý, kvalitu má aj súper

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné a Slávie Svidník neostali divákom nič dlžní ani v druhom finálovom súboji. Mimoriadne dramatické predstavenie ponúkli fanúšikom hneď v prvom sete. Domáci viedli už 16:10 a 19:15, ale dva setbaly mali Svidníčania. Hráči Humenného však koncovku predsa len zvládli vo svoj prospech, rovnako uhrali aj ďalší set, ale v treťom dejstve dvihli zverenci trénera P. Kalného bojovú zástavu a znížili na 2:1. Keď sa v štvrtom sete zdalo, že za stavu 20:14 má ŠK Chemes pevne nakročené k druhému víťazstvu v sérii, začal úradovať M. Sopko. Napriek tomu, že domáci tábor musel ešte pár minút ostať v napätí, misia sa Humenčanom podarila a po výhre 3:1 sa ujali vedenia 2:0. „Určite je veľká škoda prvého setu, v ktorom sme vyhrávali 24:22 a prehrali 24:26. Myslím si, že práve úvodný set napovedal veľa o ďalšom vývoji, lebo tak ako sme znervózneli my, mohli sa dostať z tempa domáci. Hoci sme potom začali lepšie podávať, aj prihrávať, tretí set sme vyhrali a štvrtý zdramatizovali, na lepší výsledok to nakoniec nestačilo,“ hodnotil kapitán Slávie Svidník Stanislav Soták.  

V rozhovoroch o spôsobe ako dosiahnuť úspech tréneri, aj hráči zdôrazňujú, okrem iného, kvalitu servisu. Práve na podaní patril S. Soták k najlepším, pretože v prvom stretnutí nastrieľal dve a v druhom dokonca tri esá. „Na servise sa snažím odviesť čo najlepšiu robotu. Proti Myjave sa mi na podaní príliš nedarilo, teraz mi to padá, preto som len rád, lebo toto sú pre každý tím najrýchlejšie získane body,“ konštatoval S. Soták.

S. Soták má vo svojej zbierke dva tituly s Prešovom a Humenným. Keďže z podobných meraní síl o majstrovskú korunu má bohaté skúsenosti, vie, že doma sa môže všetko otočiť. „Náš výkon nie je zlý, ale uznať treba aj kvality súpera a Humenčania hrali doma veľmi dobre. Verím, že ak ešte zlepšíme servis, aj príjem, navyše hostia sa budú v našej hale cítiť ináč, budeme úspešní,“ zdôraznil S. Soták.

-im-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.