VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné 1:3 (-26, -19, 22, -20)

Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné 1:3 (-26, -19, 22, -20)

V poradí tretí finálový zápas mal nečakaný úvod, pretože po prvých dvoch výmenách vypadol v hale na štvrťhodinu elektrický prúd. Po reštarte stretnutia sa dianie na palubovke nieslo vo vyrovnanom duchu. V obidvoch tímoch sa vždy našiel hráč, ktorý dokázal črtajúci sa nástup súpera zastaviť, preto bola dramatická koncovka logickým vyústením priebehu. V jeho závere najskôr stoplo hostí pri setbale pokazené podanie Sarneckého, vzápätí Bucki esom naklonil misky váh na stranu svojho tímu a potom si Svidníčania vybrali kus smoly, keď Malina obetavým zákrokom chytil loptu smerujúcu do autu. Za stavu 26:26 vytiahol eso z rukáva Mizerák a po nepresnom útoku Malinu sa Humenčania ujali vedenia 1:0. V druhom sete sa Chemes dostal pomerne rýchlo a komfortne do 6-bodového vedenia – 11:5, 12:6, 14:8. Domáci síce stiahli na rozdiel dvoch bodov - 14:16, ale potom pokazili tri podania za sebou a súper im opäť ušiel na päť lôpt - 16:21, pričom zverenci trénera R. Vlkolinského už tento náskok z rúk nepustili. Tretí set sa niesol v znamení Sopkovej explózie. Do stavu 14:11 uhral sedem bodov, v ďalších výmenách položil príjmom základ pre dva útoky Buckeho so Skaskom a keď sa k tomu poľský legionár pridal dvoma delovými podaniami, Slávia viedla 18:12, resp 19:13. Paralela s druhým dejstvom bola v tom, že tentoraz pokazili trikrát v rade servis Humenčania. Hoci najmä po dvoch útokoch Javorčíka zaviala do plachiet hostí nádej – 21:23, Száraz a Bucki doviedli domácu loď do víťazného prístavu spoľahlivým spôsobom. Do štvrtého setu vstúpili hostia nekompromisne, čo im vynieslo lichotivý pohľad na svetelnú tabuľu, pretože viedli 12:6. Bojovú zástavu dvihol Sopko a troma bodmi zavelil k zníženiu na 11:12. Hráči vicemajstra však majú vo svojich radoch dosť skúseností a kvality na to, aby v takýchto chvíľach elektrizujúcej atmosfére nepodľahli. Hostia opäť nasadili pevný krok a i keď Svidník ešte korigoval na z 15:19 na 17:19, či 19:21, majstrovský mečbal putoval do Humenného.

Zostava Svidník: Soták 2, Bucki 17, Skasko 5, Száraz 9, Sopko 17, Malina 6 (liberovia Vitko a Hruboška, Hauer 0, Kuchárik 1, Drobňák 6)

Zostava Humenné: Javorčík 13, Sarnecki 19, Mizerák 11, Joščák 10, Jakubov 12, De Amo 2 (libero Szymczak, Bališin 0, Pavelka 1, Hriňák, Mlynarčík 4).

Rozhdovali Höger – Hodoň.

Peter Kalný, tréner Svidníka: „Bohužiaľ, stalo sa nám to, čo v obidvoch zápasoch v Humennom. Opäť sme nevyužili jednu šancu, pričom súper takéhoto kalibru viac ako jednu príležitosť nedáva. Celý duel bol v princípe o dobrom variabilnom plachtiacom servise zo strany hostí. My sme sa s ich servisom vytrápili neporovnateľne viac a to bol prvý krok k úspechu Humenčanov. Vrátim sa však k prvému setu, lebo do tretice to bola identická situácia, kedy neuhráme setbalovú koncovku a potom nám to samozrejme chýba.“

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Prvý set bol extrémne vyrovnaný, ani jeden zo súperov si nič nedaroval a diváci sa mali na čo pozerať. Z obidvoch strán sa veľmi riskovalo a nakoniec to vyšlo šťastnejšie pre nás. Tak ako my druhý, Svidník ovládol tretí set a vo štvrtom dejstve sme si pomaličky, ale isto vybudovali náskok. Mali sme vysoké percento úspešnosti nášho útoku a vďaka tomu sme si už zápas až do konca ustrážili. Uhrali sme 11 bodov priamo z podania a to je na palubovke súpera veľký bonus. Myslím si, že okrem servisu sme boli lepší ešte aj v útoku a tiež na prihrávke.“