VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Sopko: Verili sme v obrat ako proti Myjave

M. Sopko: Verili sme v obrat ako proti Myjave

Tretí finálový duel medzi Sláviou Svidník a ŠK Chemes Humenné mal podobný priebeh ako obidva predchádzajúce súboje. Vicemajster sa ujal vedenia 2:0 na sety a Svidníčania mu kontrovali v treťom dejstve, ktoré vyhrali pomerom 25:22. Najväčší podiel na tomto konštatovaní mal Martin Sopko. Do stavu 14:11 uhral sedem bodov, v ďalších výmenách položil príjmom základ pre dva útoky J. Buckeho s T. Skaskom a keď sa k tomu poľský legionár pridal dvoma delovými podaniami, Slávia viedla 18:12, resp. 19:13. Hoci najmä po dvoch útokoch M. Javorčíka zaviala do plachiet hostí nádej – 21:23, R. Száraz a J. Bucki doviedli domácu loď do víťazného prístavu spoľahlivým spôsobom. V priebehu celého setu bolo na tvári M. Sopka vidieť absolútne sústredenie. Po každej výmene sa iba pozrel na svetelnú tabuľu, pomasíroval si ruku a ďalej ťahal svoj tím... „Aj keď na konci sezóny všetci cítime únavu o čosi viac, v takýchto zápasoch ide všetko, aj bolesť, bokom. Hráč sa len potrebuje dostať do tranzu a keď sa k tomu pridá niekoľkobodový trhák, emócie a eufória prídu samé,“ reagoval Martin Sopko.

V konečnom účtovaní však nemuselo z pohľadu Svidníka skončiť iba pri jednom uhranom sete. Hneď v tom úvodnom mali domáci dva setbaly a pri prvom z nich pri útoku M. Sarneckeho vytiahli do hry loptu smerujúcu do autu. Keďže v ďalšom sete Humenčania dupli na plyn, vďaka 6-bodovému náskoku v jeho polovici sa dostali do potrebnej pohody, ktorú znásobili kvalitou a istotou. Podobný priebeh mal aj štvrtý set, hostia vyhrávali 6:12, no domáci stiahli na rozdiel jednej lopty. Svidníku sa rovnako podarilo kontrovať aj za stavu 15:19, ale v koncovke sa už Humenné zaskočiť nenechalo. Po výhre 1:3 (-26, -19, 22, -20) vedie Chemes v sérii 3:0 a od majstrovského titulu ho delí jeden zápas. „Od začiatku to bola vyrovnaná partia. Každý si chvíľku dokázal pomôcť servisom a vyzeralo to ako na hojdačke. V koncovke si však hostia opäť zachovali chladnejšiu hlavu a prvý set vyhrali. V našej réžii bol konečne až tretí set, kedy súper trošku poľavil v koncentrácii a my sme to využili. Verili sme, že by sa nám mohol podariť podobný obrat ako proti Myjave, ale hoci sme v štvrtom sete stiahli stratu šiestich bodov, minimálne na tajbrejk to nestačilo,“ konštatoval M. Sopko.