VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Majstrom SR Humenné. Svidník strieborný.

Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné 1:3 (-24, -19, 15, -19)

Obidvaja súperi rozbehli štvrté finále v absolútne vyrovnanom duchu. V priebehu celého úvodného setu sa ťahali bod po bode, pričom diváci boli svedkami viacerých nádherných výmen. Prvý setbal si vypracovali Humenčania, no Bucki udržal svoj tím v hre, ale proti dvom nekompromisným zakončeniam Jakubova si už domáci nárokovať nemohli. Pre druhý set platí, že hostia hrali v poli so strojovou spoľahlivosťou a vďaka tejto skutočnosti si loptu po lopte vypracovávali náskok, ktorý uzavrel na 25:19 esom Jakubov. Scenár sa nezmenil ani vo štvrtom súboji, pretože aj v tomto meraní síl ovládli tretie dejstvo Svidníčania. V jeho priebehu pridali prvé tri bloky v stretnutí a keď súper nedokázal na dianie na palubovke adekvátne reagovať, domáci tento moment využili dokonalým spôsobom. Rozbehnutý Svidník zastavili technické problémy – za stavu 1:0 opäť vypadlo osvetlenie. Keď po štvrťhodine svetlá znovu naskočili, zverenci R. Vlkolinského sa po najdlhšej výmene v stretnutí ujali vedenia 11:6. Humenné už drámu nedovolilo a duel malo pod kontrolou. Vo fantastickej atmosfére začali hosťujúci fanúšikovia za stavu 23:17 kričať „majstri, majstri“ a keď Bucki napálil mečbalové podanie do siete, oslavy zisku titulu mohli vypuknúť na plné obrátky...

Peter Kalný, tréner Svidníka: „V tejto sérii platilo, že sme nedokázali využiť šance, ktoré sa nám núkali a tomu sme sa nevyhli v prvom sete ani dnes, čo sa prenieslo aj do ďalšieho dejstva. V treťom sete sme demonštrovali najlepší volejbal v našich vzájomných dueloch, no potom sa s nami trošku pohrala hala, ale v globále platí, že titul je v správnych rukách, pretože súper má najlepší tím, najskúsenejší káder a pracuje v najprofesionálnejších podmienkach. Vo finále sme boli Humenčanom dôstojnejším súperom ako v nadstavbe a z pohľadu celej sezóny ma teší progres, ktorý sme zaznamenali, lebo k Humennému sme sa priblížili a od ostatných sme odskočili. Myslím si, že to bolo zaujímavé finálové divadlo pre ľudí v obidvoch fanúšikovských táboroch a musím povedať, že za vytvorenú atmosféru si ho zaslúžili.“

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Pred sezónou sme sa netajili, že chceme ísť po najvyšších cieľoch. Došlo aj k zmenám kádri, pričom za dosiahnutými úspechom sme kráčali veľmi tvrdou drinou. Žiadna séria nie je jednoduchá a ľahká nebola ani táto. Svidník sa prezentoval dobrým volejbalom a iba sa potvrdili moje slová, že do finále postúpili mužstvá, ktoré si to zaslúžili najviac. Teší ma nielen východniarske finále, ale aj práca s mládežou u nás, vo Svidníku, v Starej Ľubovni...Sezóna bola dlhá a teraz budeme mať konečne priestor sa o nej v pokoji porozprávať. V novom roku sme mali viacero vrcholov - Mevza, Slovenský pohár a na konci play off s finálovým vyvrcholením. Na toto všetko sme mali embargo, ale teraz sa z toho vyrozprávame.“