VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Tréner P. Kalný už svidníckych volejbalistov nepovedie

Tréner P. Kalný už svidníckych volejbalistov nepovedie

Súčasný tréner Slávie Svidník Peter Kalný už budúci rok Svidníčanov nepovedie. Od budúceho ročníka prevezme skúsený a medzinárodne uznávaný tréner prvoligový kazašský klub VC Pavlodar. Potvrdil to už skôr www.voleybolx.com. Záujem o služby 55-ročného odborníka prejavil tento klub už pre minulou sezónou. Bývalý tréner československej i slovenskej reprezentácie však uprednostnil angažmán vo Svidníku. V ňom aj potvrdil svoje kvality a klub priviedol k historickému úspechu a to zisku strieborných medailí. 
„V týchto dňoch som podpísal kontrakt na dva roky, ale na Svidník nikdy nezabudnem. Bola to veľmi pekná etapa môjho života. Spoznal som tu veľa dobrých ľudí, zapálených pre tento šport. Takýto je však život volejbalového trénera. Dnes ste tu, zajtra už nie. Na Svidník a ľudí okolo však budem vždy v dobrom spomínať“. Potvrdil odchod P. Kalný. Lektor Medzinárodnej volejbalovej federácie (FIVB), ktorý viedol v minulosti už spomínanú československú i slovenskú reprezentáciu, s VKP Bratislava, Dubovou a Novým Mestom nad Váhom získal domáci titul, v zahraničí pôsobil v Spojených arabských emirátoch (Baniyas Abú Dhabí, Al Nasr Dubaj), Rakúsku (Donaukraft Viedeň), Česku (Ostrava) i v ruskej Superlige (Soligorsk) dostal možnosť vyskladať a doplniť si družstvo aj o dvoch legionárov nad 25 rokov a jedného do 25 rokov. Spolu s ním pravdepodobne odídu aj najviac bodujúci hráči Slávie Svidník Poliak Jakub Bucki a Martin Sopko. „ Maťo odohral vo Svidníku tri sezóny. Prišiel k nám z najvyššej poľskej ligy a aj vďaka nemu sme sa tešili z dvoch finálových účastí, jednej v extralige a jednej v Slovenskom pohári. Zranil sa a vrátil sa výkonnostne späť. Dnes hrá opäť skvelo a mi mu nemôžeme brániť k zmene. Ako Maťo, tak aj Kubo dostali ponuky o ktorých sa môže iným športovcom snívať a preto im môžeme len úprimne zaželať veľa úspechov“. Doplnil počet odchodov prvý muž VK Slávia Svidník Ján Hirčko. Slovensku patrí v rebríčku krajín Medzinárodnej volejbalovej federácie (FIVB) 36. a Kazachstanu 44. miesto (Turecko 45, Grécko a Ukrajina 52, Rakúsko 70 a pod.).

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.