VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V sobotu sme nestačili na Myjavu

Extraliga mužov 2014/2015 - 4. kolo:

VK Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 0:3 (-15, -19, -22)

80 min, rozhodovali: Servický a Čunočka, 500 divákov.
Svidník: Kasperkevič 2, Kuchárik 13, Ščerba 4, Labík 0, Čupka 1, Skasko 6, libero Vitko (Jurko 0, Mikula 5, Lamanec 1, Krivka 3). Tréner: P. Tholt.
Myjava: Sládeček 0, Mlčuch 12, Malina 6, Mračko 9, Nemec 9, Durec 4, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 0, Valo 0, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.

Volejbalisti Myjavy potvrdili úlohu papierového favorita bez väčších ťažkostí. Domáci viedli v celom zápase iba raz, v treťom sete, no po prvom technickom time už zverenci trénera M. Májeka držali opraty pevne vo svojich rukách a duel doviedli do víťazného konca bez toho, aby priebeh dramatizovali. Pre prvé dva sety platí, že Myjava si rýchlo vypracovala komfortný náskok a pohodu vo svojich radoch premenila na hladké vedenie 2:0. Domáci hrýzli iba v úvode tretieho setu, kedy viedli 5:1 a 8:5, ale viac v tomto stretnutí zo seba nedostali. V závere sa síce Svidníčania pokúšali hosťom sťažiť cestu za víťazstvom, keď z 15:19 stiahli na 21:22, no hráči Spartaka mali záver pod kontrolou.  V drese Myjavy sa do Svidníka vrátil bývalý smečiar Slávie Marek Malina, ktorý bol pod Duklou pri jej všetkých doterajších úspechoch, ale bývalých spoluhráčov nešetril, pretože v prvom sete im nastrieľal tri esá a napr. v druhom dejstve potiahol na servise od stavu 5:7 päť podaní.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Myjava nás predčila vo všetkých herných činnostiach, najmä na servise a v prihrávke. Kým my sme ich v domácom prostredí nevedeli pritlačiť podaním, na druhej strane sme si aj ľahšie lopty zo strany Spartaka nedokázali prihrať. Predovšetkým v prvých dvoch setoch Myjavčania ťažili z toho, že vo svojich radoch majú hráčov, ktorí vedia veľmi dobre servovať. Problém bol v tom, že sme ich prvý servis neotočili a následne si hráči súpera začali viac veriť. Snažil som sa ich série prerušovať oddchovými časmi, ale v týchto momentoch ťažili zo svojich skúsenosti a nenechali sa vyviesť z rytmu."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Po štvrtkovej domácej prehre s Prievidzou sme dnes chceli vyhrať a som rád, že sa nám to podarilo, lebo sme sa potrebovali dostať do tempa. Najmä v prvých dvoch setoch sme ťažili z toho, že sme veľmi dobre podávali a následne bránili. Domáci nemali až tak dobrú pozíciu na útok, čo sme aj využili v náš prospech. Pokiaľ bola možnosť, snažil som sa dať priestor našim mladým hráčom. Hoci striedania do istej miery narušia rytmus mužstva, čo sa ukázalo v treťom sete, kedy i domáci viac zariskovali, v koncovke sme si vývoj zápasu postrážili."

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.