VK Slテ。via SvidnテュkARCHテ昂 AKTUALIテ控 / Svidník neuspel doma s Komárnom

VK Slávia Svidník - Spartak VKP Komárno 0:3 (-23, -17, -20)

72 min, rozhodovali: Drobナák a A. Sluk, 320 divákov

Svidník: Kasperkeviト 3, Kuchárik 6, M. Mikula 2, Šト稿rba 8, Labík 7, Skasko 11, libero Vitko (Jurko 0, Lamanec 1, Krivka 1). Tréner: P. Tholt.

Komárno: Hollý 2, Horník 8, Hinduliak 6, A. Patúc 10, Kišš 2, Pト嬪ucha 7, libero トス. Nemec (Demトák 0, P. Šmahel 0, Z. Németh 2, M. Patúc 3, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.

Komárno pokraト講je so stopercentnou bilanciou aj po vystúpení pod Duklou, kde vyhralo za 66 minút 3:0. Svidníト溝nia nevstúpili do stretnutia zle, pretoナセe po prvých troch výmenách vyhrávali 3:0 a hoci súper ich rozlet okamナセite zastavil, viedli v ト渋lšom priebehu 14:10, i 19:17, no koncovka prvého setu patrila hosナ・om. Základ pre zisk druhého setu poloナセili hráト絞 Komárna od stavu 13:15, kedy natiahli rozdiel na šesナ・ lôpt a túto pohodu znásobili na vedenie 2:0 v ich prospech. Pre prvú polovicu tretieho setu platilo, ナセe hostia sa síce dokázali odpútaナ・ na tri body, ale Svidník im tento náskok nikdy nedovolil navýšiナ・. Keト sa Komárno ujalo vedenia 12:18, zdalo sa, ナセe o osude stretnutia je rozhodnuté, ale Slávia stiahla na 18:20. Tento impulz však na drámu nestaト絞l, pretoナセe Spartak súperovi viac nedovolil.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Prvý set sme mali dobre rozbehnutý, keト sme hrali dobrý volejbal, ale potom sme sa dostali do útlmu a v ト渋lšom priebehu sme sa uナセ do zápasu nedostali. Myslím si, ナセe súper bol hrateトセný na lepší výsledok, no my sme podali ustráchaný výkon a to rozhodlo. V rozhodujúcich chvíトセach sa bojíme vziaナ・ na seba zodpovednosナ・, priト腔m dnes sme napr. mali problém s podaním, ktorým sme si vôbec nepomohli. Aナセ na 2 – 3 momenty musím za výkon pochváliナ・ 16-roト肱ého Šト稿rbu. Napriek mladému veku hral veトセmi dobrý zápas a niektorí hráト絞 by si z jeho odvahy, ト絞 aナセ drzosti mohli vziaナ・ moナセno aj príklad."

Daniel Oravec, tréner Komárna: "Po dlhej ceste bol prvý set z našej strany rozbiehací, ト腔 sa podpísalo pod väトšie mnoナセstvo chýb. Keト焦セe domáci majú mladé muナセstvo, taktika bola jednoduchá, zatlaト絞ナ・ ich servisom na prihrávke, ale to sa nám nedarilo. Domáci bojovali, darilo sa im, no koncovku sme uhrali v náš prospech. Do druhého setu sme nastúpili koncentrovanejší, najmä na podaní a v útoku. Nerobili sme uナセ toトセko chýb a to sa hneト odrazilo na výsledku. Aj tretí set sme mali dobre rozbehnutý, ale nevyhli sme sa niekoトセkým nevynúteným zaváhaniam, ktorými sme si priebeh zbytoト肱e skomplikovali. Dal som však šancu aj ト渋lším hráト腔m a zápas sme nakoniec dotiahli do víナ・azného konca. Duel sme dostali pod kontrolu v momente, keト sme zvýšili koncentráciu, vト渋ka ト腔mu sme sa presadili kvalitou, ale svidnícke muナセstvo je veトセmi perspektívne a pokiaトセ ostane pokope, o rok, dva bude na tom veトセmi dobre.“