VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Po Ľubovni víťazstvo aj proti Košiciam

VK Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 3:1 (-21, 17, 18, 22)

96 min, rozhodovali: J. Mokrý a Höger, 394 divákov.
Svidník: Jurko 3, Kuchárik 11, M. Mikula 26, Ščerba 10, Labík 6, Skasko 21, libero Vitko (Majcher 1, Kasperkevič 0, Lamanec 1, Čupka 0). Tréner: P. Tholt.
Košice: Maroš Sopko 3, Vokál 10, Savio 13, Škvarek 5, R. Németh 16, Kríž 12, libero Haky. Hrajúci tréner: R. Škvarek.

Svidníčania zvládli ďalšie dôležité stretnutie a súperovi z Košíc vrátil prehru z 2. kola, keď pod Duklou zdolali nováčika 3:1. Košice mali vstup do stretnutia ako z veľkej knihy, keď viedli 8:2 a hoci domáci znížili na 11:12, nováčik im opäť bodovo ušiel, pričom prvý setbal mal za stavu 24:18. V ďalších dvoch setoch už mali dianie na palubovke pod kontrolou Svidníčania a komfortne otočili stav na 2:1 vo svoj prospech. V štvrtom dejstve vyhrávala Slávia 9:3, 16:10, či 22:19, no súper predsa len zdramatizoval priebeh, keď stiahol na 22:21. Zverenci trénera P. Tholta však koncovku zvládli a po poslednom útoku Mikulu sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 60:43
Esá: 9:7
Bloky: 10:9

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Vrátil by som sa k zápasu v St. Ľubovni, kde sme boli nervózni a to sa nám prenieslo aj do prvého setu, ktorý sme po našich chybách vyplývajúcich z nekoncentrácie sami stratili. Hráčom som povedal, že ak by sme neboli na ihrisku, Košice prvý set nezískajú, pretože súper ho nevyhral, ale my sme ho prehrali. Chlapci si vstúpili do svedomia a začali hrať veľmi dobrý volejbal. V ďalšom priebehu sa chytil Jurko, ktorý si dobre rozohral našich kľúčových hráčov Skaska s Mikulom a postupne sa k nim pridali aj ostatní. Od druhého setu sme boli lepší vo všetkých činnostiach a myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Aj touto cestou sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí boli s nami v St. Ľubovni, podporili nás i dnes a stoja za nami napriek tomu, že výhier na našom konte je menej, ako boli zvyknutí v minulých sezónach."

Radovan Škvarek, hrajúci tréner Košíc: "Dnes sme hrali proti Skaskovi a Mikulovi, no aj napriek tomu sme ich nedokázali ubrániť. Hoci sme začali dobre, od druhého setu sme domácich po našich chybách dostali do hry. Svidník si podržal servis a keď nám v niektorých situáciách odišiel príjem, domáci to využili vo svoj prospech. Okrem toho sa hralo v búrlivej atmosfére a diváci boli ďalším hráčom súpera.“