VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Po dobrom výkone sme podľahli lídrovi

VK Slávia Svidník - VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-21, 14, -22, -20)
103 min, rozhodovali: Servický a Sluk, 450 divákov.

Svidník: Jurko 5, Kuchárik 18, M. Mikula 20, Ščerba 4, Labík 4, Skasko 8, libero Vitko (Kasperkevič 2, Lamanec 0, Majcher 1). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Feňo 1, Lux 11, Hudák 11, Macko 7, Červeň 12, Drobňák 19, liberá T. Lampart a Pavlinský (Závacký 1, Digaňa 3, Faron 0, Rajduga 0). Tréner: Ľ. Šalata.
 
Prešov potvrdil pozíciu suverénneho lídra aj vo východniarskom derby, hoci domáci kožu lacno nepredali a výkonom svojich fanúšikov nesklamali. Po prvom sete sa dostalo milej pozornosti športovému riaditeľovi Slávie Michalovi Kudlovi, ktorý v týchto dňoch oslávil šesťdesiatku a domáci funkcionári mu pri tejto príležitosti zablahoželali so všetkými poctami.
 
Prvý set síce zvládli lepšie Prešovčania, ale nástup do druhého dejstva patril domácim, ktorí viedli 8:3 a túto pohodu premenili na zisk setu pomerom 25:14. Zverenci trénera Ľ. Šalatu však prekvapenie nepripustili a od stavu 15:17 v treťom sete mali zápas pod kontrolou, keď si už obidve koncovky ustrážili bez toho, aby súperovi dovolili zdramatizovať ich priebeh.
 
Peter Tholt, tréner Svidníka: "Dnes sme nastúpili proti jednému z ašpirantov na titul a myslím si, že tento zápas sa musel divákom páčiť. My sme nad Prešovom vyhrali na servise, prihrávke a bloku, ale prehrali sme v efektivite útoku. Súper využil skúsenosti, ktoré sú na jeho strane a zaslúžene zvíťazil. Najviac ma mrzí a zároveň teší priebeh štvrtého setu, kedy sme vysoko prehrávali, no chlapci sa ešte zomkli a snažili sa o zvrat. Keby by som mal zhodnotiť celý víkend, určite sme sa oproti prvým zápasom s Prešovom a Myjavou posunuli o dosť ďalej. Preto môžem hráčov iba za prácu na tréningoch pochváliť, lebo výkonnosťou idú hore, a to je pred najdôležitejšími zápasmi, ktoré nás čakajú, dobrá správa."
 
Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Do zápasu sme vstúpili aktívne podľa našich taktických zámerov.  V druhom sete sa súper výrazne zlepšil a pod takom plachtiaceho podania nás dostal doslova k neriešiteľným situáciám. Doplatili sme na to, že sme urobili niekoľko chýb na prihrávke a absolútne sme sa nedostali do hry. Domáci však v tom čase veľmi riskovali a vychádzalo im to... Výsledok sa lámal v treťom sete za stavu 17:17, ale našou rutinou a väčšími skúsenosťami sme využili dve chybičky po zlých prihrávkach súpera. Štvrtý set sme už mali od začiatku pod kontrolou a víťazstvo sme si ustrážili. Pravdupovediac, bol to veľmi ťažký zápas, a o to viac si toto víťazstvo cením. Svidník sa na nás veľmi dobre pripravil a priznám sa, že až taký tuhý odpor sme neočakávali.“
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.