VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori s Humenným ani tentoraz nestratili set

V 7. kole I. ligy juniorov skupiny Východ sa svidnícki  mladíci už po druhýkrát stretli s jedným zo svojich najväčších súperov v boji o celkové prvenstvo v tejto fáze súťaže. Ani v druhom dvojstretnutí s ním nestratili ani set.

VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné 3:0 (31, 20, 21)
VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné 3:0 (20, 21, 18)

Zostava Svidníka: Juraj Jurko, Patrik Lamanec, Tomáš Goban, Martin Čupka, Ján Majcher, Stanislav Jurko, Dávid Hnat, Michal Ščerba, Tomáš Miščík, Šimon Gula, Patrik Janovič, Matúš Margicin.

Marián Vitko, tréner VK Slávia: „V tomto súboji sa stretli mužstvá, ktorým patria prvé dve priečky v aktuálnej tabuľke. Prvý set bol veľmi vyrovnaný a o víťazstve v ňom sme rozhodli až v koncovke, keď sme dokázali využiť niektoré chyby súpera. Bol to veľmi dôležitý moment celého dvojzápasu. V ďalších dvoch setoch prvého súboja sme súperovi stále dokázali odskočiť o 3-4 body a toto vedenie si udržať. V druhom stretnutí sme prestriedali smečiarov a opäť sme podali dobrý výkon. Obidvaja noví smečiari sa svojich úloh zhostili veľmi dobre a súpera sme dokázali aj po druhýkrát hladko poraziť bez straty setu. Výsledky vyzerajú jednoznačne, no zápasy boli pre chlapcov náročné. Využili sme najmä svoju výškovú prevahu. Za prístup k obidvom zápasom patrí všetkým chlapcom pochvala.“