VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné 1:3

VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné 1:3 (-23, 25, -18, -16)
103 min, rozhodovali: Drobňák a Höger, 441 divákov.

Svidník: Jurko 1, Kuchárik 11, M. Mikula 19, Labík 4, Skasko 11, Ščerba 9, libero Vitko (Kasperkevič 0, Lamanec 1, Krivka 0, Čupka 0, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Humenné: Soták 3, Mlynarčík 19, Javorčík 15, Kašper 9, Jakubov 11, Mizerák 1, libero Boldy (J. Hriňák 5, Leškanič 0, Bališin 2, Pavelka 0). Tréner: R. Vlkolinský.
 
Súboj úradujúceho vicemajstra s majstrom sa hral v nálade zodpovedajúcej okolnostiam súvisiacim s aktuálnym dianím okolo volejbalu v Humennom. Hráči ŠK Chemes však vnútroklubové turbulencie nechali v šatni a duel zvládli pomerom 3:1. V porovnaní s poslednou finálovou sériou sa hral zápas v komornejšej atmosfére.
 
Domáci viedli v prvom sete iba raz, po dvoch blokoch Skaska, 4:3. Hoci Humenčania, ktorí produkovali minimum chýb, si držali väčšiu časť setu súpera od seba na 2 – 3 lopty, koncovka ponúkla dramatickú zápletku. Svidníčania prehrávali 14:17, vyrovnali a s hosťami sa ťahali o každý bod do stavu 22:22, kedy Skasko s Kuchárikom poslali dva útoky do autu. Skasko po oddychovom čase ešte vykresal iskierku nádeje, ale Mlynarčík ju vzápätí nekompromisne zhasil.
 
Ešte podľa napínavejšieho scenára sa hral druhý set. Humenčania viedli 8:6, ale domáci pri podaní Jurka otočili na 13:8 a svoj náskok natiahli až na 18:11. V týchto momentoch hrali zverenci P. Tholta strojovo, na čo jeho kolega R. Vlkolinský reagoval v priebehu troch výmen dvoma oddychovými časmi. Hostia sa však postupne nakopli a z 18:21 nielenže vyrovnali na 21:21, ale za stavu 25:24 mali aj prvý setbal. Po pokazenom servise Javorčíka bolo 25:25 a keď nekompromisným spôsobom po prehodenej lopte naklonil misky váh na domácu stranu Mikula, dielo dokonal nepresným útokom do autu Javorčík.
 
Po druhom sete zablahoželali domáci funkcionári k šesťdesiatke jubilujúcemu mládežníckemu trénerovi Jurajovi Cahajlovi a zároveň vyjadrili podporu súperovi z Humenného: „Svidník stojí pri Humennom. Aby sme sa aj v budúcnosti mohli stretávať na palubovke a tešiť sa, ako dnes, na výborné volejbalové derby zápasy!“
 
Do tretieho setu vstúpili hráči ŠK Chemes ako uragán, keď viedli 7:2 a neskôr 12:7. Domáci postupne hru vyrovnali a loptu po lopte sa dotiahli až na 16:17. Humenčania im však viac nedovolili, pretože svoje skúsenosti dokázali premeniť na istotu vo všetkých herných činnostiach, čím nad dianím na palubovke získali kontrolu. K prvému setbalu doviedli hostí Javorčík s Kašperom a bodku za setom dali domáci zlým príjmom.
 
Štvrtý set už malo Humenné jasne pod kontrolou. Hostia vyhrávali 9:3, 12:5, 20:12 a 14:24 a v tréningovom tempe doviedli duel do víťazného konca.
 
Peter Tholt, tréner Svidníka: "Dva a pol setu sme hrali veľmi dobrý volejbal, ale v ceste za lepším výsledkom nás zastavili aj niektoré verdikty rozhodcov. Aj touto cestou by som chcel vyjadriť podporu humenskému klubu, aby sa udržal, pretože na slovenskú volejbalovú mapu určite patrí.“
 
Richard Vlkolinský, tréner Humenného sa po zápase nechcel vyjadriť
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.