VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Nitru sme hladko zdolali 3:0

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (20, 18, 16)
71 min, rozhodovali: Tiňo a Sluk, 327 divákov.

Svidník
: Jurko, Kuchárik 10, Mikula 13, Ščerba 6, Labik 6, Skasko 7 (libero Vitko, Majcher, Kasperkevič, Krivka 1, Čupka).
Nitra: Ludha 7, Sťahuliak 4, Marciš 2, Mikušovič 7, Valent 2, Zapala 6 (libero Hláčik, Petrík, Mečiar, Švec 3, Galandák 4).
 
Ak si chcel Svidník udržať nádej na prvú šestku, musel Nitru bezpodmienečne zdolať, čo sa jeho hráčom aj podarilo. Prvé dva sety mali pod Duklou podobný priebeh. Nitrania sa v úvodnom, aj v druhom dejstve držali vo vedení do stavu 11:12, resp. 13:15, no domáci dokázali vždy kontrovať a bez dramatizovania v koncovkách sa ujali vedenia 2:0. V treťom sete už Svidník potvrdil pohodu vo svojich radoch hladkým priebehom a duel doviedol s ľahkosťou do víťazného konca.
 
Peter Tholt (tréner Svidník): "Dnes sme boli vo všetkých herných činnostiach lepší, ako súper, ktorý urobil viac chýb. Na začiatku bolo cítiť v našich radoch trošku nervozity, z čoho plynuli chyby na servise a v obrane v poli, ale potom sme sa dostali do správneho tempa a tretí set už bol takmer bezchybný.“
 
Marek Henček (tréner Nitry): „Hoci sme v prvých dvoch setoch viedli, nedokázali sme z toho vyťažiť viac, pretože sme urobili niekoľko chýb, ktoré súper dokázal využiť vo svoj prospech. V treťom sete Svidník už len potvrdil zlepšenú hru a nedal nám žiadnu šancu, aby sme pomýšľali na zvrat v zápase. Myslím si, že je to škoda, lebo sme mohli byť rovnocennejším súperom, ale bohužiaľ, trápime sa.“
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.