VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník zdolal Starú Ľubovňu 3:1, mužom zápasu Mikula

Volejbalisti VK Slávia Svidník zdolali v 2. kole extraligy mužov v skupine o 7.-10. miesto VKM Stará Ľubovňa 3:1. Domáci volejbalisti prehrali prvý set, ale potom už na palubovke dominovali a pripísali si zaslúžené domáce víťazstvo. Mužom zápasu bol domáci smečiar Marek Mikula, ktorý zaznamenal 21 bodov (3 esá) a v útoku mal 63 percentnú úspešnosť. Šiestimi blokmi sa blysol Miloš Labik.

VK Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 3:1 (-21, 14, 23, 20)
99 min, rozhodovali: Tiňo a Sluk, 350 divákov.

Svidník: Kuchárik 16, Mikula 21, Ščerba 6, Labik, 9, Kasperkevič 6, Skasko 9, libero Vitko, (Jurko 0, Majcher 0, Krivka 0, Čupka 1). Tréner: P. Tholt.
Stará Ľubovňa: Fecko 12, Lampart 2, Buvalič 7, Malachovský 10, Kuchař 16, Matušovský 5, libero Troščák (Lacek 1, Folvarčík 1, Nemergut). Tréner: J. Senko.

Po nešťastnej domácej prehre sa Svidníčania hľadali aj v prvom sete so Starou Ľubovňou. Hoci sa hráči Slávie v úvode držali vo vedení (9:6, 11:8), od stavu 12:12 si obaja súperi úlohy vymenili a po lepšie zvládnutej koncovke išli do vedenia hostia.

Druhé dejstvo sa už nieslo v úplne inom duchu. Svidníčania do neho vlietli ako uragán, čoho výsledkom bolo, že prvých osem lôpt získali oni (!) a postupne natiahli vedenie na 16:2. Takto výborne rozohraný set domáci doviedli komfortne do víťazného konca.

I keď v úvode tretieho setu sa Ľubovniaci ťahali so súperom o každú loptu, Svidník si predsa len vybudoval náskok šiestich lôpt (16:10) a zdalo sa, že rozbehnutý domáci stroj bude, i vďaka štyrom blokom Labika v tejto pasáži, valcovať ďalej. Hostia sa nevzdali a trpezlivo ukrajovali bod po bode, až kým neznížili na 22:23. Mikula s Kuchárikom sa však postarali o to, aby si zverenci P. Tholta zápas už zbytočne nekomplikovali.

Jednoznačne vyzeral aj priebeh štvrtého setu. Slávia vyhrávala 12:3 a 19:8, ale St. Ľubovňa predsa len ešte dvihla bojovú zástavu a stiahla na 20:23. Dráma sa nakoniec nekonala, pretože opäť zaúradovali Mikula a Kuchárik.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "V úvode sme ešte boli hlavami na zápase s Nitrou, ale v druhom sete sme sa do súpera pustili a po hladkom priebehu vyrovnali. V ďalších dvoch setoch sme už viedli o viac bodov a i keď sme v treťom dejstve trošku poľavili, stretnutie sme doviedli do víťazného konca. Po dueli s Nitrou sme si s chlapcami sadli, vysvetlili si niektoré veci a od nedele pracovali v tréningu poctivo, čo proti St. Ľubovni hráči na palubovke potvrdili od druhého setu.“

Ján Senko, tréner St. Ľubovne: "Zhodnotil by som to jednoducho, dobrý začiatok, zlý koniec. Keď si neprihráme, nemôžeme vyhrať. Dobre rozohraný prvý set sme ešte zvládli, ale potom sme zlyhali na prihrávke a to rozhodlo. Náš nahrávač sa ubehal ako kôň a takto sa k lepšiemu výsledku prepracovať nedá."

Zdroj: SVF, VK Slávia Svidník, Imrich Makó