VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Obe žiacke družstvá víťazne

Obe žiacke družstvá víťazne

Do nového roka vstúpili aj žiacke mládežnícke družstvá Slávie Svidník a ako sa na dvojnásobného majstra Slovenskej republiky patrí nič nenechali na náhodu. V Prešove si  svidnícke „áčko“ s domácim VK Mirad PU poradili výrazne hladko 2 krát 0:3. Kým prvé družstvo patrí k favoritom tabuľky žiakov, úlohou ich rezervy Slávie „B“ je v tejto sezóne zbierať skúsenosti. Tie začínajú pretavovať aj v prvé úspechy, keď si z palubovky svojho rivala z Humenného doviezli všetky body. Mladí volejbalisti ukázali, že v nich rastie ďalšia výborná generácia svidníckeho volejbalu.

Mirad Prešov - VK Slávia Svidník  „A“  0:3 (-14, -9, -14)
Mirad Prešov - VK Slávia Svidník  „A“  0:3 (-14, -10, -7)

Zostava Svidník „A“ 1.zápas: Suchanič 4, Kmiť 7, Koreň 4, Minh 1, Mikitka 3, Bľacha L. 6, Jurko 9, Jankanič 9, Fek 6, Paňko 1, Vitko, Bľacha D.

VK Chemes Humenné „B“ – VK Slávia Svidník
 „B“  1:3 (-19, 12, -18, -24)
VK Chemes Humenné „B“ – VK Slávia Svidník  „B“  0:3 (-11, -12, -24)

Zostava Svidník „B“: Kmiť M., Vaško K., Kačmár A., Bujdoš T., Magera R., Petrik M., (Hvizd T., Biskup D., Kurej D., Goban L., Magera P., Michalič V., tréner R. Franko

R. Franko tréner Svidníka „B“: Do úvodného zápasu sme nastúpili koncentrovane a sústredene, ktoré však v druhom sete upadlo. Zápas sa lámal v koncovke štvrtého setu, keď naši mladý hráči ukázali pevné nervy a v koncovke za nepriaznivého stavu 21:24 dokázali otočiť a súpera definitívne zlomiť. V druhom stretnutí sme boli jednoznačne lepším družstvom a zaznamenali sme prvé víťazstva v súťaži. Chlapcom chcem poďakovať za bojovný a oduševnený výkon. Presne takto sa bojuje ak chceme byť úspešní.

Zdroj: Týždenník DUKLA