VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V slovenských mládežníckych reprezentáciách sa predstavilo šesť Svidníčanov!

V slovenských mládežníckych reprezentáciách sa predstavilo šesť Svidníčanov!

Slovenské mládežnícke volejbalové reprezentácie majú za sebou perný víkend. Kadeti absolvovali v Púchove kvalifikačný turnaj o postup na majstrovstvá Európy a muži do 21 rokov sa predstavili v kvalifikácii na svetový šampionát. Na obidvoch turnajoch mala svoje zastúpenie aj Slávia Svidník.


Pred kvalifikačnými bojmi ladili kadeti formu na domácom podujatí MEVZA Championship v Púchove a vo výbere trénera Ivana Hiadlovského sa predstavilo trio Svidníčanov - nahrávač Samuel Goč a smečiari Šimon Kozák s Michalom Ščerbom, ktorého však zo záverečnej nominácie vyradilo nešťastné zranenie palca na ruke. Naši mladí reprezentanti sa na turnaji o postup na ME stretli s Bieloruskom a Poľskom. V prvom stretnutí s Bielorusmi ich o lepší výsledok pripravili nezvládnuté koncovky prvého a tretieho setu, ktoré prehrali na 24. V nedeľu mladí Slováci nastúpili proti Poľsku, no tento duel sa skončil až po uzávierke nášho vydania.  


Hneď trojnásobné zastúpenie mal Svidník v kvalifikačných bojoch mužov do 21 rokov o postup na MS do Mexika. Tréner M. Palgut nominoval do Belgicka smečiara Martina Čupku, blokára Jána Majchera a univerzála Patrika Lamanca. Po prehre s domácimi Belgičanmi premiešal náš kouč v druhom vystúpení zostavu, v ktorej dostal v základnej šestke príležitosť P. Lamanec a aj on 13 bodmi prispel k výhre nad Ukrajinou, ale napriek tomu pred posledným vystúpením s Portugalskom (2:3, Lamanec 9 bodov, 4 bloky) bolo jasné, že do ďalšej fázy nepostúpime.


V prípade Svidníka sa obidve kvalifikácie zapíšu do klubovej histórie s prívlastkom historické, pretože do obidvoch reprezentácií dodal až šesticu hráčov, čím potvrdil svoju pozíciu v absolútnej slovenskej špičke. Slávia v posledných rokoch vďaka prepracovanému modelu pravidelne zbierala medaily z domácich mládežníckych šampionátov a táto koncepčná práca s talentovanými hráčmi začína prinášať svoje ovocie, či už na reprezentačnej alebo klubovej úrovni, kde tréner P. Tholt pracuje aktuálne s jedným z najperspektívnejších kádrov v Extralige. „Práca s mládežou si žiada vždy veľkú dávku trpezlivosti, pretože pokiaľ sa z mladého hráča vyprofiluje volejbalista pre seniorskú kategóriu, chvíľu to trvá. Keď sme sa vo Svidníku rozhodli, že výchova talentov bude našou prioritou, mali sme jasno v tom, že z tejto cesty neustúpime. Spolu s trénermi sme sa hráčom snažili vytvoriť prostredie a podmienky, aby mohli napredovať a som rád, že po výborných výsledkoch v minulých rokoch sa naši chlapci začínajú presadzovať aj v Extralige a reprezentácii. Zároveň vnímam doteraz dosiahnuté výsledky ako motiváciu i pre ďalších chlapcov, ktorí majú živé príklady toho, že aj z malého mesta, ako je Svidník, sa dá presadiť na medzinárodnú scénu,“ uviedol donor svidníckej mládeže Ján Hirčko.


Kvalifikácia ME mužov do 19 rokov - Púchov:

SLOVENSKO - Bielorusko 1:3 (-24, 20, -16, -24).


Kvalifikácia MS mužov do 21 rokov - Vilvoorde, Belgicko:

Belgicko - SLOVENSKO 3:1 (17, 19, -23, 21),
Ukrajina - SLOVENSKO 2:3 (16, -18, 19, -20, 12)
SLOVENSKO – Portugalsko 2:3 (-23, 11, 22, -21, -10)

Zdroj: Tyždenník DUKLA

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.