VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V 5. kole extraligy prehra 2:3 v Starej Ľubovni

V nedeľu pokračovala extraliga mužov 5. kolom skupiny o 7. - 10. miesto. Po sobotňajšej výhre v Nitre 3:2 sme nedokázali doťiahnuť aj nedeľňajší tajbrejk do víťazného konca, keď za nerozhodného stavu 2:2 sme nevyužili vedenie 12:9 v 5. sete a nakoniec sme Ľubovni podľahli vôbec po prvý krát v histórii našej účasti v extralige 3:2. Veľmi dobrý výkon predviedol juniorský reprezentent Patrik Lamanec, ktorý bol ústrednou postavou celého zápasu (20 bodov). Zaujímavosťou duelu bolo, že v našej základnej zostave nastúpili všetci odchovanci svidníckeho volejbalu a z nich 3 juniori.

VKM Stará Ľubovňa - VK Slávia Svidník 3:2 (23, -18, 23, -16, 14)
121 min, rozhodovali: Čunočka a Niklová.

Zostáva Svidník: Lamanec 20, Jurko 0, Goban 7, Skasko 10, Labik 8, Mikula 15, libero Vitko (Sotak 2, Kucharik, Koreň)

Päťsetovú drámu v Starej Ľubovni v koncovke lepšie zvládli domáci a pripísali si ďalšie víťazstvo. Prvý set po vyrovnanom priebehu získali domáci, druhý hostia zo Svidníka. Tretí opäť ako cez kopirák Ľubovňania. V štvrtom sete domáci poľavili v koncentrácii, kopili chyby na servise aj v rozohrávke a hostia vyrovnali. V tajbrejku boli v koncovke šťastnejší domáci a zvíťazili.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Dnešný zápas sa vyvíjal presne podľa toho istého scenára, ako včera. Znova sme vyhrávali 2:1, nekoncentrovali sme sa vo 4. sete. V tajbrejku dobre zahral mladý hráč, ktorý prišiel na servis a potiahol družstvo do víťazného konca.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Súper sa rozohral, my sme mu v podstate to aj dovolili. V tajbrejku mali viac šťastia a vyhrali.“