VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Pozitívom je, že zabrali všetci, ktorí nastúpili

P. Tholt: Pozitívom je, že zabrali všetci, ktorí nastúpili

Volejbalisti Slávie Svidník vrátili VK Ekonóm SPU Nitra požičané zo záveru minulého roka, keď doma podľahli súperovi spod Zobora 2:3. Päťsetovú bitku si obaja súperi v sobotu zopakovali, len s tým rozdielom, že teraz sa z víťazstva tešili zverenci trénera Petra Tholta.

Svidníčania mali raketový vstup do stretnutia, keď v prvom sete viedli 8:3 a hoci súper znížil na 13:11, bližšie ako na dva body si ho nepustili, pretože od tohto stavu ani jeden z tímov nedokázal uhrať dve lopty po sebe. Domáci viedli prvýkrát v zápase až za stavu 8:7 v druhom sete a keďže postupne svoj náskok natiahli na štyri body, bez hektickej koncovky vyrovnali na 1:1. Najdramatickejší priebeh ponúklo tretie dejstvo, kedy sa obidvaja súperi párkrát vystriedali vo vedení, ale záver patril Nitranom. Napínavé dianie na palubovke sľuboval aj štvrtý set. Na jeho konci však vzal osud do svojich rúk reprezentant P. Lamanec a zápas musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom viedla Nitra 7:5, no hostia otočili na 12:8 vo svoj prospech a hoci domáci nechceli predať kožu lacno, na zvrat im to nestačilo. „Vedeli sme, že Nitra vo svojej nepríjemnej hale dobre servuje. Preto sme si povedali, že sa budeme snažiť presadiť sa útočne aj z horších prihrávok, čo sa nám darilo najmä v prvom sete. V ďalších dvoch setoch rozhodli v prospech súpera maličkosti a z pohľadu konečného výsledku bolo dôležité, že vo štvrtom sete nám pomohli striedania. Na palubovku prišli Jurko s Lamancom, ktorí oživili našu hru a dostali zápas do tajbrejku. Ten odohrali už naši mladíci a svojich úloh sa zhostili veľmi dobre, lebo sme zvíťazili,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Tholt.

Svidník vstúpil do nového roka víťazne a podiel na tom má viacero faktorov. Slávia sa posilnila o skúseného nahrávača S. Sotáka a pohodu z reprezentácie si do klubu preniesol P. Lamanec. Keďže celý tím na čele s 25-bodovým M. Mikulom potiahol za jeden koniec povrazu, výsledok z Nitry je víťazstvom s pridanou hodnotou. „Stano Soták ako skúsený hráč našu hru upokojil a dal jej tvár. S jeho príchodom sme získali viac skúseností a naši talentovaní hráči sa môžu pri ňom veľa naučiť. Na druhej strane, keď prišli na ihrisko mladíci, bojovnosťou a odvážnou hrou, najmä v podaní P. Lamanca, nás potiahli. Pozitívom je, že zabrali všetci, ktorí nastúpili, pričom v Nitre sa nehrá a nevyhráva ľahko. Na pôde nepríjemného súpera sme chceli vyhrať a kvôli pohode som rád, že sa to podarilo, lebo jednoduché zápasy nás nečakajú ani s Košicami a St. Ľubovňou,“ dodal P. Tholt.

VK Ekonóm SPU Nitra – Slávia Svidník 2:3 (-22, 22, 26, -21, -13)

Zostava SPU:Ludha 28, Sťahuliak 17, Petrík 5, Marciš 9, Galandák 18, Zapala 9 (liberovia Hláčik a Kalužný, Mikušovič, Valent, Hoďák 1).

Zostava Slávia: Kuchárik 9, Mikula 25, Labik 9, Čupka 11, Skasko 13, Soták 2 (libero Vitko, Jurko, Lamanec 9, Koreň, Goban 4).

 

5. kolo extraligy mužov

VKM Stará Ľubovňa- VK Slavia Svidník 3:2 (23,-18,23,-16,14)

Zostáva Svidník: Lamanec 20, Jurko 0, Goban 7, Skasko 10, Labik 8, Mikula 15, libero Vitko (Sotak 2, Kucharik, Koreň)

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.