VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Hráčov môžem za výkon iba pochváliť

P. Tholt: Hráčov môžem za výkon iba pochváliť

VK KDS Šport Košice a Slávia Svidník si dali po týždni repete. Kým pod Duklou boli diváci svedkami päťsetovej bitky, v sobotu trval zápas iba 68 minút. Hoci na prvý pohľad vyzerá výsledok jednoznačne, tréner hostí P. Tholt víťazstvo ako ľahké nehodnotí. Najmä v prvom sete museli jeho zverenci otáčať šesťbodový náskok súpera a keďže sa im to podarilo, pohodu si preniesli aj do druhého dejstva. Domáci sa síce v treťom sete snažili vrátiť do zápasu, ale Svidníčania ich opäť stopli a bez drámy dokráčali k ďalšej výhre. „Až tak jednoduché, ako to naznačuje konečný výsledok, sme to nemali. V prvom a treťom sete sme museli otáčať nepriaznivý vývoj, no podarilo sa nám to aj vďaka tomu, že sme hrali uvoľnene. Chlapcom som prízvukoval, že Košice sme doma zdolali a hrali sme dobre i v prípravnom stretnutí s Krosnom, preto si viac verili a to rozhodlo,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Tholt.   
Svidníčania si upevnili v tabuľke 7. miesto a pred dvojkolom, kedy doma privítajú Nitru so St. Ľubovňou, si mužstvo opäť o čosi vylepšilo náladu. „V prvom zápase s Košicami, aj v St. Ľubovni sme urobili nejaké chyby, z ktorých sme sa však poučili. Posledný duel sme po taktickej a hlavne mentálnej stránke zvládli veľmi dobre, preto chalanov môžem za výkon iba pochváliť,“ dodal P. Tholt. 
 
VK KDS Šport Košice – Slávia Svidník 0:3 (-20, -17, -20)

Zostava Košice: Vokál 1, Savio 15, Sopko 1, Škvarek 3, Németh 9, Kríž 8 (liberovia Haky a Tokár, Hajduk, Nagy, Šimoňak 3). 

Zostava Svidník: Jurko 1, Mikula 17, Labik 3, Lamanec 11, Skasko 8, Goban 6 (libero Vitko, Koreň).

Zdroj: Týždenník DUKLA
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.