VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V Giraltovciach presvedčivé víťazstvo proti Nitre

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (19, 19, 18) - hralo v Giraltovciach
71 min, rozhodovali: Tiňo, Sluk, 200 divákov.

Svidník: Jurko 3, Mikula 16, Labik 6, Lamanec 7, Skasko 9, Goban 10, libero Vitko (Koreň 0). Tréner: P. Tholt.
Nitra: Ludha 9, Sťahuliak 3, Petrík, Marciš 5, Mikušovič 4, Hoďák 2, libero Turis (Mečiar 1, Galandák 4, Valent, Zapala 3). Tréner: Ľ. Paška.
 
Volejbalisti Slávie Svidník sa v sobotu predstavili v športovej hale Igora Nováka v Giraltovciach a nabitý sobotňajší program zvládli bez zaváhania. Najskôr juniori zdolali v súboji o čelo tabuľky Humenné dvakrát 3:0 a rovnakým výsledkom sa skončil aj extraligový súboj zverencove trénera Petra Tholta s Nitrou. 
Kým posledné dve stretnutia Svidníka s Nitrou sa hrali na päť setov, teraz trval duel iba 71 minút. Domáci dominovali vo všetkých herných činnostiach, v každom zo setov si vypracovali viacbodový náskok a bez dramatických koncoviek doviedli zápas do víťazného konca.
 
Peter Tholt, tréner Svidníka: "V prvom rade chcem povedať, že to bola veľmi dobrá myšlienka zorganizovať tento zápas v Giraltovciach a spropagovať takýmto spôsobom volejbal v regióne. Touto cestou sa chcem poďakovať nášmu fanklubu, ktorý spolu s divákmi v hale, opäť vytvoril fantastickú atmosféru. Preto som rád, že sme k nej prispeli aj my víťazstvom. Smerom k nášmu výkonu bolo dôležité, že sme súpera dobre bránili, či už na sieti alebo v poli a keďže sme boli lepší i v ostatných herných činnostiach, považujem naše víťazstvo za zaslúžené. Ako trénera ma teší, že začína byť vidieť pozitívny vplyv skúsenejších hráčov, popri ktorých rastú od zápasu k zápasu aj mladí chlapci a chémia medzi nimi na palubovke prináša svoje ovocie."
 
Ľubomír Paška, tréner Nitry: "Domáci hrali výborný volejbal, dobre bránili, dobre podávali..., naopak my sme nesplnili niektoré taktické pokyny a tým pádom sme na lepší výsledok pomýšľať nemohli. Určite sme na východ necestovali s tým, že predáme kožu lacno, ale súper hral naozaj dobre a keďže sme ho nedokázali pritlačiť tam, kde sme to potrebovali, cestu za víťazstvom sme mu príliš neznepríjemnili."
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.