VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki volejbalisti darovali kúsok seba, darovali krv

Svidnícki volejbalisti darovali kúsok seba, darovali krv
 
K valentínskemu obdobiu sa neviažu iba rôzne romantické námety, ale práve v tomto čase sa stalo tradíciou organizovať hromadné odbery krvi. Veď, čo je vzácnejší dar, ako dať druhému kúsok seba? Touto ušľachtilou myšlienkou sa nechali inšpirovať aj volejbalisti Slávie Svidník, ktorí si popri športových povinnostiach našli čas a v stredu navštívili hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice arm. gen. L. Svobodu.
Hráči Svidníka sa nikdy nebránili podobným aktivitám, či už išlo o spopularizovanie volejbalu, ako bol naposledy zápas s Nitrou v Giraltovciach alebo teraz pri darovaní najvzácnejšej ľudskej tekutiny. Hoci športovci sú najšťastnejší, keď sa nemocničnému prostrediu môžu vyhnúť, kabínu Slávie dvakrát presviedčať netrebalo. Každý si totiž uvedomoval, že ide o správnu vec a príležitosť pomôcť iným privítali. „Myšlienka ísť darovať krv mi v hlave skrsla, keď som na zápas v Giraltovciach vybavoval zdravotnú službu. Keďže chlapci s tým nemali najmenší problém, v stredu sme boli spolu darovať krv,“ uviedol vedúci A-mužstva Slávie Svidník Jozef Dirga.  
Najviac odberov má za sebou blokár Miloš Labik. Krv daroval sedemkrát a ako poznamenal, vždy keď mu to povinnosti dovolia, bez váhania si na HTO sadne do kresla. „Prvýkrát som daroval krv ešte v osemnástich na strednej škole. Motiváciou pre mňa, asi ako pre každého, bola a stále je ochota pomôcť iným. Keďže mám krvnú skupinu nula, ktorá je vzácna, pomôžem vždy, keď mám na to príležitosť,“ konštatoval M. Labik.
V omladenom kádri Svidníka bolo hneď niekoľko prvodarcov a napr. Patrik Lamanec priznal, že si to v budúcnosti rád zopakuje. „Mám z toho dobrý pocit, preto som krv určite nedaroval poslednýkrát. Uvedomil som si, že ak by som krv potreboval ja, mrzelo by ma, keby jej nebolo dostatok,“ vysvetľoval P. Lamanec. 
Pri darovaní krvi sa často stane, že aj najtvrdší chlapi cúvnu pred ihlou, ale slovenský mládežnícky reprezentant s tým nemal najmenší problém. „S ihlami som nikdy nemal problém, navyše teraz išlo o dobrú vec a k tomu všetkému bol aj personál veľmi milý,“ dodal s úsmevom P. Lamanec. 
 
Zdroj: Týždenník DUKLA
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.