VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník zložil v Košiciach reparát za 70 minút

Svidník zložil v Košiciach reparát za 70 minút

Pred zápasom na pôde VK KDS Šport Košice mali volejbalisti Slávie Svidník hneď dvojnásobnú motiváciu zabrať naplno. V prípade víťazstva si mohli definitívne zabezpečiť 7. miesto a zároveň sa chceli revanšovať za posledného domáce vystúpenie, v ktorom privítali Starú Ľubovňu. Po slabom výkone a prehre 1:3 sa dostali pod paľbu kritiky, no vysporiadali sa s ňou chlapsky! „Na začiatku týždňa sme si náš posledný zápas rozobrali s dôrazom na to, že sa z neho musíme poučiť. Každý z chlapcov si uvedomil, kde bol problém, preto sme si povedali, že na tento výkon zabudneme a v Košiciach sa ho pokúsime odčiniť,“ poznamenal na úvod tréner Slávie Svidník Peter Tholt. 
Na pôde nováčika sa hralo podľa scenára, ktorý diktovali Svidníčania. Prvý set zlomili hostia vo svoj prospech za stavu 13:12, kedy predovšetkým vďaka sérii troch úspešných blokov natiahli rozdiel na päť lôpt. Z pohľadu osudu stretnutia sa ako rozhodujúce ukázalo druhé dejstvo. Vyrovnaný priebeh vyvrcholil v napínavej koncovke a keďže lepšie ju zvládla Slávia, cestu k víťazstvu mala otvorenú, čo jej hráči potvrdili ziskom tretieho setu na 13. „Mužstvo na ihrisku pôsobilo veľmi dobre, hrali sme zodpovedne, hráči bojovali... Domáci sa posilnili o dvojicu Digaňa – Kasperkevič, preto som neočakával ľahký súboj a o to viac ma teší, že sme vyhrali. Na chlapcov som hrdý, lebo po výkone so St. Ľubovňou sa rýchlo otriasli a zvládli dôležitý duel, ktorým sme si zabezpečili  pozíciu do play off,“ hodnotil P. Tholt. 
Výkon a spôsobom, akým Svidníčania uspeli na pôde nováčika je pred vyraďovacou fázou súťaže prísľubom, no P. Tholt si uvedomuje, že nastavenú latku musia jeho hráči zvládnuť aj pred vlastnými fanúšikmi. „Po vystúpení v Košiciach sme sa zhodli, že vonku hráme lepšie, ako doma, čo pred play off nie je zlé, lebo začínať budeme u súpera. Na druhej strane radi by sme takouto hrou potešili aj našich fanúšikov, a na tom si určite dáme záležať,“ dodal P. Tholt. 
 
VK KDS Šport Košice - VK Slávia Svidník 0:3 (-20, -23, -13)  
70 min, rozhodovali: Sluk, Drobňák, 250 divákov.
 
Košice: Kasperkevič 2, Digaňa 3, R. Németh 6, Savio 9, Škvarek 3, Kríž 6, libero Haky (Vokál 4, Maroš Sopko 2, P. Šimoňak 0). Tréner: R. Škvarek.
 
Svidník: Jurko 5, M. Mikula 10, Labik 10, Lamanec 11, Skasko 11, Goban 4, libero Vitko (Sčerba 1, Kuchárik 0, Soták 2). Tréner: Peter Tholt.
 
Zdroj: Týždenník DUKLA
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.