VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Teší ma, že chlapci urobili vo výkonnosti veľký posun

P. Tholt: Teší ma, že chlapci urobili vo výkonnosti veľký posun
 
Pred posledným kolom skupiny o 7. – 10. miesto bol výsledkový imperatív na strane Košičanov, ktorí pre účasť v play off potrebovali vyhrať, aby mali osud vo vlastných rukách a práve tento fakt sa pre nich ukázal ako zaväzujúci natoľko, že misiu pod Duklou nezvládli. Domáci pokračovali v dobrých výkonoch z posledných vystúpení a hoci v tomto súboji dvakrát prehrávali, duel predsa len doviedli do víťazného konca. „V prvom rade som rád, že sme vyhrali, čím sme predišli prípadným špekuláciám. Dnes sme nastúpili s mladíkmi, ktorí nesklamali, pretože vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší.  Košiciam budem v baráži držať palce a verím, že sa v extralige udržia,“ uviedol tréner Slávie Svidník Peter Tholt. 
Svidníčanov čakajú príjemnejšie starosti. Play off je vždy športovým sviatkom, čo v prípade Slávie znásobuje fakt, že vo štvrťfinále sa postaví proti aktuálnemu víťazovi Slovenského pohára Spartaku VKP Komárno. Dodáme, že séria začína 8. marca na palubovke súpera, pokračovať bude 11. marca vo Svidníku a termín tretieho duelu je 14. marca. „Komárno je súper, proti ktorému sa budeme chcieť vytiahnuť. Play off je nová súťaž, v ktorej môžu hráčom narásť krídla a o to sa budeme snažiť aj my. Hoci si uvedomujeme, že favorit bude stáť na druhej strane siete, za nás môžem povedať, že sa určite pobijeme o čo najlepší výsledok,“ zdôraznil P. Tholt.  
Hráči Svidníka sa na štvrťfinálovú sériu s Komárnom naladili dvomi víťazstvami. Keďže P. Tholt chcel vidieť v akcii všetkých svojich zverencov, hráčov v zostave rotoval a tí nesklamali. Pre mladé mužstvo platí, že stále zbiera skúsenosti, no posledné výsledky ukázali, že v play off s ním treba rátať. „Teší ma, že chlapci urobili vo výkonnosti veľký posun a dôležité je, že sa momentálne volejbalom bavia. Podstatné pre nás bude, aby sa doliečili všetci hráči a verím, že do série s Komárnom vstúpime s odhodlaním a bez rešpektu. Posledné zápasy ukázali, že i keď máme mladý tím, vieme zdolať aj skúsenejšie mužstvá. Osobne sa na štvrťfinále teším a myslím si, že hráči, pre ktorých väčšinu to bude prvé play off v kariére, sú na tom rovnako,“ dodal P. Tholt. 

Výsledok: Slávia Svidník – VK KDS šport Košice3:2 (-22, 17, -21, 20, 11)
Rozhodovali Drobňák – Servický, 102 minút, 340 divákov

Zostava Svidník: Soták 1, Ščerba 15, Labik 11, Lamanec 21, Goban 13, Skasko 14 (libero Vitko, Jurko 6, Majcher, Mikula 2).

Zostava Košice: Škvarek 6, Savio 7, Németh 16, Križ 17, Kasperkevič 2, Digaňa 13 (libero Haky, Sopko 3). 
 
Zdroj: Týždenník DUKLA
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.