VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V súboji o umiestnenie sme porazili Trenčín

O 5.-8. miesto - 1. zápas:
Slávia Svidník – COP Trenčín 3:1 (21, 22, -14, 23)
103 minút, rozhodovali: Sluk a Tiňo 
 
Diváci vo Svidníku boli svedkami zápasu so zaujímavým vývojom, v ktorom hráči obidvoch tímov „povozili“ svojich fanúšikov na volejbalovej „horskej dráhe“. Lepšie do stretnutia vstúpili domáci, keď viedli 6:1, ale súper, predovšetkým vďaka trom esám Ondroviča v rade, stiahol na 6:5. Svidníčania potom natiahli skóre na 17:10, hostia však pevnú pôdu pod nohami nestratili a znížili na 22:21. Aj druhý set sa niesol v podobnom duchu, pretože Slávia vyhrávala 15:9 a mladí Trenčania sa, znovu aj s pomocou dvoch Ondrovičových es, dostali pri stave 15:14 späť do hry. Tretie dejstvo premenil Trenčín na exhibíciu. Od úvodu držali jeho hráči dianie na palubovke pevne v rukách a komfortne si ho pripísali na konto pomerom 14:25, pričom najvyšším rozdielom vyhrávali o 13 lôpt (10:23). Najväčšiu drámu ponúkol štvrtý set. Obidva tímy sa ťahali o každú loptu, preto o jeho osude rozhodla koncovka a v nej patrilo posledné slovo pri prvom mečbale Gobanovi. 
 
Štatistika: Útoky: 36 – 55 Esá: 9 – 11 Bloky: 9 – 9 Chyby súpera: 35 – 16
 
Zostava Svidník: Mikula 16, Ščerba 6, Labik 6, Lamanec 9, Skasko 9, Soták 3 (libero Vitko, Kuchárik, Majcher, Goč 1, Goban 4).
Zostava Trenčín: Firkaľ 16, M. Petráš 22, J. Petráš 9, Tarabus 8, Ondrovič 17, Jančura 1 (libero Patúc, Mikula, Stratený 2). 
 
P. Tholt (tréner Svidníka): „Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme vyhrať a tento cieľ sme v prvých dvoch setoch aj potvrdzovali. V treťom sete sme však mali problém s výborným servisom súpera, ktorého hráči extrémne riskovali a triafali sa do podania. V štvrtom sete sme naopak využili niekoľko zaváhaní hostí a stretnutie, v ktorom nás ťahali predovšetkým Mikula so Skaskom, sme doviedli do úspešného konca. V odvete nám stačí získať dva sety, no na to sa spoliehať nebudeme a v Trenčíne urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali aj v druhom dueli.“ 
 
I. Hiadlovský (tréner Trenčína): „V prvom rade blahoželám domácim k víťazstvu. V prvých dvoch setoch nás súper držal na dištanc najmä kvalitným servisom, i keď aj na našej strane veľmi dobre podával Peťo Ondrovič. V treťom sete sme pritlačili na podaní a priebeh sa začal otáčať v náš prospech. V štvrtom sete sme urobili sériu chýb na servise, keď sme v rotácii so šiestimi hráčmi pokazili až päť podaní. Svidník sme teda udržiavali v kontakte vlastnými zaváhaniami a keďže sme sa nevyvarovali chýb ani v závere, domáci sa v sérii ujali vedenia.“
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.