VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V. Přidal: Volejbal vo Svidníku ma zapustené veľmi silné korene

V. Přidal: Volejbal vo Svidníku ma zapustené veľmi silné korene

Slávia Svidník patrí v práci s mládežou medzi najlepšie kluby na Slovensku. Tento honor potvrdzuje nielen pravidelnou medailovou žatvou z domácich šampionátov vo všetkých vekových kategóriách, ale už druhýkrát v celoslovenskom testovaní mládeže obsadil klub prvé miesto. Koncepčná filozofia sa rovnako podpísala pod fakt, že sa v kadetskej a juniorskej reprezentácii predstavilo až šesť Svidníčanov, z ktorých sa viacerí pravidelne presadzujú v A-tíme vedenom trénerom Petrom Tholtom.

Každoročne absolvuje hospitáciu v slovenských kluboch predseda Rady pre vzdelávanie trénerov a metodiku volejbalu doc. PaedDr. Vladimír Přidal, PhD. Na základe jeho správy prehodnocuje Slovenská volejbalová federácia štatút Centier talentovanej mládeže a zároveň nastavuje metodické parametre. „Vo Svidníku som bol už minulý rok, preto som mal kladné očakávania, ktoré sa aj naplnili. Pozitívne hodnotím zainteresovanosť prezidenta mládeže J. Hirčka, športového riaditeľa M. Kudlu, mládežníckych trénerov a zanietenosť hráčov. Vidieť, že v klube sa k mládeži stavajú s plnou vážnosťou a to sa odráža aj na vytvorených podmienkach,“ konštatoval Vladimír Přidal. 

Práve tréningové podmienky považuje bývalý tréner slovenskej reprezentácie a lektor Svetovej volejbalovej federácie (FIVB) za alfu a omegu úspechu. Možnosť pripravovať sa koncepčne pod vedením kvalifikovaných trénerov vníma ako základný krok k tomu, aby mladí hráči napredovali a svoj talent rozvíjali správnym spôsobom. „Trénovať jeden, dvakrát do týždňa asi žiadne výsledky neprinesie. Z toho dôvodu je dôležité mať zabezpečený tréningový proces spôsobom, aby priniesol želané ovocie. Podstatná je kontinuálna organizácia a tá je vo Svidníku zabezpečená na vysokej úrovni,“ uviedol V. Přidal.

V prípade Svidníka ocenil predseda Rady pre vzdelávanie trénerov a metodiku volejbalu aj podiel klubu na jeho popularite nielen v meste, ale v celom regióne, čo sa následne premieta do záujmu chlapcov o tento šport. Z viacerých aktivít spomenieme Deň detí, šou tréningy na základných školách, či priateľské alebo ako naposledy v Giraltovciach aj majstrovské zápasy mimo Svidníka. „Volejbal vo Svidníku ma zapustené veľmi silné korene, vďaka čomu láka chlapcov, čo sa však o všetkých mestách na Slovensku povedať nedá. Klub dokázal angažovať kvalitných trénerov, ktorí na sebe stále pracujú a druhou mincou je, že sa robí nielen nábor, ale aj výber hráčov. Toto všetko sú kľúčové veci, ktoré rozhodujú o tom, že Svidník patrí dnes na Slovensku medzi špičku,“ dodal V. Přidal.

Zdroj: Týždenník DUKLA 

Na fotografii zľava tréneri žiakov R. Paňko a R. Franko, V. Přidal, hlava svidníckej mládeže J. Hirčko, reprezentačný tréner juniorov M. Palgut, tréner svidníckych kadetov M. Vitko, športový riaditeľ VK Slávia Svidník M. Kudla a bývalý člen Správnej rady SVF M. Ortutay.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.