VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / V boji o 5. miesto sme porazili Myjavu

O 5. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvety): 
VK Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 3:1 (-21, 17, 21, 21) 
97 min, rozhodovali: Höger a Servický.
Svidník: Mikula 18, Ščerba 10, Labik 7, Lamanec 3, Skasko 13, Soták 2 (libero Vitko, Kuchárik 12, Goč, Goban). Tréner: P. Tholt.
Myjava: Katona 18, Malina 6, Porubský 2, Nemec 10, Durec 4, Mlčuch 16 (libero Vydarený, Pokopec, Müller, Mračko). Tréner: M. Pipa.

Volejbalisti Svidníka sa s domácimi fanúšikmi rozlúčili víťazstvom. Účastníka Final Four Stredoeurópskej ligy zdolali 3:1. Vyrovnaný prvý set mali možnosť nakloniť na svoj stranu najskôr domáci, keď viedli 11:8, aj 16:14. Za stavu 21:20 sa črtala dramatická koncovka, ale na podanie sa postavil Malina a hostia získali päť lôpt v rade, pričom bývalý bombardér Svidníka premenil setbal esom.

V druhom sete sa začal lámať chlieb pri vedení Spartaka 10:8. Svidník otočil a sériou zo 14:13 na 18:13 vzal súperovi vietor z plachiet, čo jeho hráčom dovolilo komfortným spôsobom vyrovnať na 1:1.

V priebehu tretieho dejstva Myjava dvakrát zmazala náskok, hoci prehrávala o štyri (6:10) a tri body (16:19). Hostia dokonca vyhrávali aj 20:19, no záver setu zvládli Svidníčania bravúrne a v elektrizujúcej atmosfére sa ujali vedenia 2:1.

Štvrtý set priniesol gradáciu, ako sa patrí. Obidva tímy sa ťahali o každý bod, ale od momentu, kedy na ukazovateli skóre svietilo 19:19 mali opäť dianie pod kontrolou hráči Slávie. 

Peter Tholt (tréner Svidníka): "Posledný zápas sezóny pred domácim publikom sme si chceli užiť a vyhrať. Keďže sa nám to podarilo, som spokojný. V prvom sete sme sa za stavu 21:20 zasekli v jednom postavení pri podaní Mareka Malinu, no v ďalšom priebehu sme sa toho vyvarovali a dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. Bolo to emotívne stretnutie, ktoré verím, že si užili aj fanúšikovia. Chlapci splnili to, čo sme si povedali, preto ich môžem za predvedený výkon iba pochváliť."

Martin Pipa (tréner Myjavy): "V prvom rade blahoželám domácim k víťazstvu. Musím sa poďakovať nášmu nahrávačovi, ktorý odohral zápas so sebazaprením. O výsledku rozhodol najmä fakt, že sme súpera neodtiahli od siete a v útoku sme doplatili na naše nevynútené chyby.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.