VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Junior roka P. Lamanec: Táto sezóna ma posunula o poriadny kus ďalej!

Junior roka P. Lamanec: Táto sezóna ma posunula o poriadny kus ďalej!

Patrik Lamanec bojoval v sezóne 2014/2015 na troch frontoch. Dres Slávie Svidník obliekal v kategórii juniorov, aj seniorov a ako člen reprezentačného kádra absolvoval kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta hráčov do 21 rokov v Mexiku. Spoľahlivé výkony na všetkých fórach mu vyniesli honor „junior roka“.

Vrcholom pre svidníckych juniorov boli minulotýždňové majstrovstvá Slovenska v Trenčíne, kde patrili medzi favoritov na zisk celkového prvenstva. V zostave trénera Mariána Vitka figurovali viacerí hráči s extraligovými skúsenosťami, čo v prvých štyroch vystúpeniach potvrdili suverénnym spôsobom, keď postupne zdolali Trenčín 3:1 a proti St. Ľubovni, Humennému, i Nitre nestratili ani set. Na posledný duel s Novým Mestom nad Váhom nastupovali s vedomím, že im stačí získať dva sety a titul majú vo vrecku. Hoci mali zápas dobre rozbehnutý, pretože viedli 1:0 a v druhom dejstve 23:22, v rozlete ich pribrzdilo zranenie kapitána Juraja Jurka a jediná prehra na turnaji pomerom 1:3 ich odsunula na pozíciu vicemajstrov. „Keďže práve s Ďurom Jurkom po sezóne medzi juniormi končíme, veľmi sme chceli titul. Myslím si, že v prvých štyroch stretnutiach, kedy sme porazili i domáci Trenčín, sme dali našim majstrovským ambíciám za pravdu. V rozhodujúcom zápase sa však Ďuro v druhom sete zranil a dobre rozbehnutý duel sme už do úspešného konca nedotiahli. Na palubovke sme bojovali aj za neho, ale, jednoducho, už to nešlo...“ vrátili sme sa k juniorskému finálovému turnaju s univerzálom Slávie Svidník Patrikom Lamancom.  

Domáci juniorský šampionát iba potvrdil, že Svidník má v slovenskej mládežníckej špičke pevné postavenie. Nielen konečné 2. miesto, ale aj štyri individuálne ocenenia z piatich, ktoré skončili v rukách hráčov Slávie, potvrdzujú, že pod Duklou sa pracuje s mládežou na výbornú. V Trenčíne si cenu pre najlepšieho nahrávača prevzal Juraj Jurko, za najlepšie libero bol vyhlásený Nórbert Koreň, cenu pre najlepšieho smečiara si odniesol Michal Ščerba a honor „Junior roka“ získal Patrik Lamanec. „Som nesmierne rád, že som sa pred troma rokmi rozhodol ísť do Svidníka. Keď ma u nás v obývačke doma v Bardejove presviedčal šéf klubu VK Slávia Svidník pán Hirčko, aby som to skúsil, nikdy by ma to nenapadlo, že mi to tak zmení život. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať jemu, pánovi Senčakovi a tiež trénerovi Frankovi, ktorý sa mi venoval, keď som prišiel do Svidníka. Toto individuálne ocenenie vnímam ako potvrdenie, že tvrdá celoročná práca mala svoj zmysel. Zároveň ma to zaväzuje k tomu, aby som sa neuspokojil a ďalej na sebe makal,“ zdôraznil P. Lamanec.  

Svidníčania ťažia z filozofie, ktorej základným pilierom je koncepčná práca s talentovanými volejbalistami, nielen v mládežníckych kategóriách, ale kontinuálne aj medzi seniormi. V uplynulej sezóne mal tréner A-tímu Peter Tholt k dispozícií mladý tím, no partia okolo P. Lamanca sa v najvyššej súťaži nestratila. Viac ako konečné 6. miesto je v tomto prípade dôležitý fakt, že hráči, napriek mladému veku, mohli brúsiť extraligové ostrohy, ktoré sú zárukou toho, že tento tím môže vrátiť klub opäť do bojov o medailové pozície. „Som veľmi rád, že ako junior som dostal príležitosť aj v mužskej extralige, kde sa hrá úplne iný volejbal. Hoci nám v poslednom zápase stačilo uhrať v Myjave dva sety, čo sa nám však nepodarilo, sme spokojní aj so 6. miestom, ktoré bolo našim predsezónnym cieľom. Pre nás mladých bolo dôležité, že v kabíne sme tvorili výbornú partiu. Starší spoluhráči nás dokázali podržať, povzbudiť a hlavne poradiť, v čom sa máme zlepšovať, preto hodnotím celú sezónu pozitívne, lebo ma posunula o poriadny kus ďalej,“ priznal P. Lamanec. 

Zdroj: Týždenník DUKLA

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.