VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Mladší žiaci Slávie majstrami kraja v 6-kovom volejbale

Mladší  žiaci Slávie majstrami kraja v 6-kovom volejbale

Najmladšia volejbalová kategória mladší žiaci Volejbalového klubu Slávia Svidník uspeli aj vo svojom poslednom turnaji o majstra skupiny Východ. V sobotu na pôde Prešova potvrdili svoju dominanciu, keď svojich rovesníkov z Humenného a Prešova zdolali hladko 2 krát 3:0. Najmladšie volejbalové nádeje Svidníka si tak zabezpečili, ako všetky vekové kategórie Slávie, honor Majster Východu.

1. zápas:  VK Slávia Svidník - VK Chemes Humenné  3:0 (8,9,18)
Zostava Svidníka: A. Jankanič. M. Suchanič, R. Vitko, T. Hvizd, V. Michalič, M. Kmiť. ,A. Kačmár

Tréner J. Cahajla: „Zápas sme začali už tradične výborným podaním a tvrdými smečmi sme vytvorili tlak na súpera. Keď sme svoje dobré herné činnosti doplnili o výborné pole, o zápase bolo rozhodnuté. Mladí chlapci ukázali nielen silu, ale predviedli aj dostatočnú techniku, ktorú nám môžu iné družstvá iba závidieť. Súperovi sme nedovolili takmer nič. V poslednom sete sme síce poľavili v nasadení, keď sme si vyskúšali rôzne útočne kombinácie, ale zápas sme napriek tomu dotiahli do pohodlného víťazstva.“

2. zápas:  VK Slávia Svidník - VK PU MIRAD Prešov 3:0(11,14,20)
Zostava Svidníka: A. Jankanič, R. Vitko, M. Kmiť, M. Suchanič, T. Hvizd, V. Michalič, A. Kačmár

Tréner J. Cahajla: Ani tento zápas nás herne nepreveril. Opäť  sme ukázali tvrdé podanie a výbornú hru v poli. Chlapci ukázali svoj potenciál aj na sieti a tak súper nevedel nájsť účinný recept na našu pestrú hru. Nemôžem skonštatovať iné len to, že som bol s výkonom spokojný a chlapcom gratulujem k zaslúženému víťazstvu, pretože v troch turnajoch nestratili ani set.“

Konečné poradie mladší žiaci, skupina Východ:

1. VK Slávia Svidník          6  6  0   18 : 0      18
2. VK Chemes Humenné        6  3  3   9 : 9         9
3. VK MIRAD PU Prešov         6  0  6   0 : 18       0

Medaily odovzdával člen predsedníctva Krajského výboru Slovenskej volejbalovej federácie Prešov Zorislav Porubovič.

Zdroj: Týždenník DUKLA