VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Aby sme sa mohli pochváliť, že Svidník uspel so Svidníčanmi

P. Tholt: Aby sme sa mohli pochváliť, že Svidník uspel so Svidníčanmi

Volejbalový klub Slávia Svidník ostáva verný filozofii z minulej sezóny. Gro mužstva trénera Petra Tholta budú opäť tvoriť vlastní odchovanci, ktorých doplní nahrávač Jakub Hriňák z Humenného. Prípravu na nový súťažný ročník odštartovali Svidníčania 3. augusta.
Volejbalisti Svidníka majú za sebou prvé dva týždne letnej prípravy. V domácich podmienkach využívajú multifunkčné ihrisko, kúpalisko, posilňovňu a halu. Tréner Peter Tholt priznal, že pri rozdeľovaní intenzity do jednotlivých tréningových jednotiek bral do úvahy aj aktuálne horúce počasie, no s prístupom hráčov je spokojný. „Do prípravy sa zapojilo trinásť hráčov, pričom ešte čakáme na T. Gobana a L. Smoleja, ktorí boli na zraze kadetskej reprezentácie. Na konci augusta by som chcel vybrať dvanásťčlennú zostavu pre novú extraligovú sezónu,“ uviedol tréner Slávie Svidník Peter Tholt.  

Prvou hernou previerkou pre Svidník bude prípravný zápas s poľským druholigistom Stryzowom a 29. augusta sa na turnaji pod Duklou predstavia Košice a Prievidza. „S Prievidžanmi sme sa dohodli, že už v piatok odohráme modelovaný päťsetový zápas. Pre nás to bude po hrubej časti letnej prípravy prvá herná konfrontácia a som rád, že naše pozvanie prijali kvalitní súperi, pričom najmä Košice sa výrazne posilnili, preto verím, že to budú zaujímavé súboje aj pre našich fanúšikov,“ uviedol P. Tholt.
 
Klubové ciele sa ani pred novou sezónou nemenia. Svidník ostáva verný trpezlivej práci s mládežou. Mužstvo, ktoré skončilo na konečnom 6. mieste, doplnil nahrávač Jakub Hriňák z Humenného a príležitosť zapojiť sa v prípravy dostali viacerí hráči z mládežníckych kategórií Slávie. „Myslím si, že kvality J. Hriňáka fanúšikom volejbalu predstavovať nemusíme a čo je podstatné, do nášho konceptu zapadne aj typovo. Mladí chlapci ukázali svoj potenciál už v minulej sezóne a ako trénera ma teší, že ďalej chcú na sebe pracovať, zlepšovať sa. Verím teda, že budeme ďalej napredovať výsledkovo, i herne. V minulej sezóne sme s tímami prvej päťky vyhrali iba jeden zápas, čo by sme však teraz radi viacnásobne prekročili. Na prácu s týmto kolektívom sa teším, osobne ma totiž napĺňa klubová filozofia, na základe ktorej tvoria základ kádra práve naši vlastní odchovanci. Zodpovedne, poctivo a trpezlivo teda pracujeme na tom, aby sme sa mohli v budúcnosti pochváliť, že Svidník dosiahol úspech so Svidníčanmi,“ zdôraznil P. Tholt. 
 
 
Zdroj: Týždenník DUKLA
 
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.