VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: S kvalitnými súpermi to bola pre nás dobrá konfrontácia

Volejbalisti Svidníka v príprave porazili bronzový tím Prievidze            

P. Tholt: S kvalitnými súpermi to bola pre nás dobrá konfrontácia

Volejbalisti Slávie Svidník odohrali v minulom týždni štyri stretnutia. Dva prípravné a dva v rámci domáceho turnaja. Tréner Peter Tholt bol s výkonmi svojich zverencov spokojný s tým, že poznatky z týchto duelov využije v ďalšej fáze prípravy na to, aby sa mužstvo do začiatku extraligových bojov posunulo výkonnostne vyššie.

V stredu vyhrali Svidníčania 4:1 v Krosne a rovnakým výsledkom si poradili v piatok s Prievidzou. Tohto súpera zdolali 3:0 aj v sobotu, keď základ svojho triumfu položili kvalitným podaním. Naopak práve o servis sa mohli v druhom vystúpení na turnaji oprieť Košičania, ktorí z neho ťažili najmä v prvých dvoch setoch. V závere tretieho dejstva sa hráči Slávie pri vyrovnanom priebehu dopustili dvoch chýb a prehrali celkovo 0:3. „Vzhľadom k tomu, v akej fáze prípravy sa nachádzame, som s výkonmi spokojný, pričom do úvahy beriem aj faktor únavy, lebo niektoré tréningy boli naozaj náročné. Keďže sme hrali proti kvalitným súperom, bola to pre nás dobrá konfrontácia. Obidva zápasy nám ukázali, na čom ešte musíme popracovať a hneď od začiatku nového týždňa sa do toho aj pustíme,“ uviedol tréner Slávie Svidník Peter Tholt.    

Príležitosť zahrať si dostali všetci hráči v kádri. Jediným mínusom bolo zranenie blokára Miloša Labika, ktorého rozsah ukáže až vyšetrenie. Pripomenieme, že Svidníčania odštartujú novú extraligovú sezónu 26. septembra v Starej Ľubovni. „Do začiatku súťaže budú už tréningy podstatne volejbalovejšie. Budeme viac fungovať v šestkách a vzhľadom k tomu, že máme nového nahrávača, potrebujeme popracovať na súhre s ním. Budúci týždeň máme dohodnutý prípravný zápas s Košicami a počas víkendu sa predstavíme na turnaji v Krosne. Riešime aj ďalšie turnaje, ktoré by sme do začiatku ligy chceli odohrať, ale zatiaľ ich definitívne potvrdené nemáme,“ dodal P. Tholt.

Zdroj: Týždenník DUKLA

 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.