VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kabína Slávie Svidník chce sezónu otvoriť dvoma víťazstvami

Kabína Slávie Svidník chce sezónu otvoriť dvoma víťazstvami

AgroEkoFarma Slávia Svidník začne novú extraligovú sezónu na pôde Starej Ľubovne. Medzi lídrov tímu trénera Petra Tholta patrí aj univerzál Jakub Kuchárik. 

Volejbalisti AgroEkoFarmy Slávie Svidník absolvovali generálku na nový súťažný ročník v Poľsku. Najskôr zdolali Krosno 4:1 a potom sa predstavili na výborne obsadenom turnaju Facro Cup v meste Piwniczna – Zdroj, kde obsadili konečné 2. miesto.

V prvom stretnutí podľahli Svidníčania účastníkovi domácej Plus Ligy Effectoru Kielce 0:3, ale v ďalších dvoch vystúpeniach už mali navrch práve hráči Slávie. S bieloruským majstrom Stroitelom Minskom zvíťazili 3:0 a ambicióznu Nitra zdolali 3:1. Tréner Peter Tholt pochválil zverencov za nasadenie, bojovnosť a vnútornú silu, vďaka čomu si na konto pripísali dve veľmi cenné výhry. „Prvý zápas s Kielcami nám viacerým, vrátane mňa, nevyšiel. Ak mám hovoriť za seba, potreboval som si chvíľu zvyknúť na halu, ale celkovo nám chýbalo väčšie nasadenie. V ďalších dvoch zápasoch to však už bolo z našej strany iné. Obidvoch súperov sme zdolali práve vďaka tomu, že sme pridali v bojovnosti a rázne sme kráčali za víťazstvom. Pre náš mladý kolektív bolo dôležité, že chlapci sa mohli presvedčiť o tom, že ak budeme na palubovke makať, môžeme hrať vyrovnanú partiu s každým,“  hodnotil univerzál Slávie Svidník Jakub Kuchárik.

Pre vystúpenie Svidníka na Facro Cupe platí, že uspel vďaka kolektívnemu výkonu, v rámci ktorého mužstvo v kľúčových momentoch potiahli skúsenejší hráči. Hoci Kuchárik má stále iba 23 rokov, v kádri Slávie patrí už k ostrieľanejším volejbalistom. Aj v Poľsku sa zaradil medzi opory tímu a ako dodal, sám si uvedomuje, že na jeho pleciach bude ležať väčší diel zodpovednosti. „Viem, že by som mal byť platnejší a vzhľadom k tomu cítim zodpovednosť. Nemám problém vytvoriť sám na seba tlak, ale v kabíne je výborná nálada a do sezóny vstupujeme ako jeden muž. Napriek tomu, že máme mladý tím, ktorý ešte stále potrebuje zbierať skúseností, sme odhodlaní nebyť ľahkým súperom pre nikoho,“ uviedol Kuchárik.  

Účet v novej extraligovej sezóne si Svidníčania otvoria v sobotu v Starej Ľubovni. Úspešný štart do súťažného ročníka je vždy bonusom s pridanou hodnotou, čo si uvedomujú aj pod Duklou. „Žiadneho zo súperov nepodceňujeme a do sezóny vstupujeme s pokorou, ale to nám nebráni v tom, aby sme mali vlastné ambície. V kabíne sme si dali za cieľ prvé dva zápasy, v Starej Ľubovni a doma s Trenčínom, vyhrať. Radi by sme sa v tejto sezóne držali vyššie, preto si uvedomujeme, že štart do sezóne bude veľmi dôležitý,“ zdôraznil Kuchárik.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.