VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Mikula: Prvým krokom k úspechu je presvedčiť o ňom vlastnú hlavu

M. Mikula: Prvým krokom k úspechu je presvedčiť o ňom vlastnú hlavu

Volejbalisti Agro-Eko Farma Slávia Svidník si pred úvodnými dvoma stretnutiami v novom súťažnom ročníku v kabíne povedali, že chcú v nich získať nielen tri body, ale zároveň ich cieľom bolo vyslať signál, že oproti minulej sezóne sú pripravení posunúť sa výkonnostne, aj tabuľkovo vyššie. Vďaka víťazstvám pomerom 3:0 platí, že prvá lastovička vyletela.

Kapitán Slávie Marek Mikula, ktorý brúsil volejbalové ostrohy aj v Humennom, Ostrave, či Iraklise Solún, na predsezónnom hráčskom mítingu, poznajúc potenciál „svojho“ mužstva, hecoval spoluhráčov k tomu, aby spolu prekročili tieň z predchádzajúceho súťažného ročníka. V jeho prípade neostalo iba pri rečiach, pretože proti St. Ľubovni a Trenčínu potiahol tím ako najviac bodujúci Svidníčan. „Priznám sa, na štatistky si nepotrpím. Určite budú hráči, ktorí budú na konci ligy ďaleko predo mnou, ale pozrieť sa treba aj na to, koľko mali pokusov a koľko z toho pokazili, či koľkokrát ich zablokovali. Myslím si, že som dospel v tom, že dnes z dvadsiatich nahrávok urobím jednu, dve nevynútené chyby. Práve vtedy prinesiem mužstvu oveľa viac, ako keby som mal na konte 30 bodov, no 10-krát ma zablokujú a 7-krát pošlem loptu do autu... Dalo by sa hrať vyložene na hocikoho z nás, napr. i na mňa, no mužstvu by to nepomohlo. Keďže na prvom mieste je pre mňa tím, snažím sa na tréningu mladším spoluhráčom, ktorým talent nechýba, poradiť, aby sme mohli hru rozložiť na viacerých a byť tak menej čitateľní,“  vysvetľoval kapitán Svidníka Marek Mikula.

Hoci priznal, že v prvých dvoch vystúpeniach nemôže pri každej výmene hovoriť o najkrajšom volejbale, cieľ mať situáciu na palubovke pod kontrolou so spoluhráčmi splnili. Ambíciu uhrať šesť bodov bez dramatizovania priebehu by sa dalo vnímať aj tak, že mužstvo na seba uplietlo bič, no zverenci Petra Tholta sa s týmto tlakom vysporiadali hladkými víťazstvami. Najviac sa v ich prípade skloňovalo podanie, pretože kým v St. Ľubovni 21 servisov pokazili, Trenčín práve vďaka nemu prevalcovali. „Servis je individuálna činnosť a hráč sa nemá na koho vyhovoriť, ako napr. pri útoku, že dostal nízku nahrávku. Kvalitné podanie vychádza v prvom rade z koncentrácie. V St. Ľubovni to bol prvý zápas sezóny a svoju úlohu zohralo aj nové prostredie. Predsa len keď doma trénujeme v menšej hale a prídeme potom do väčšej, potrebujeme chvíľu na to, aby sme sa s tým pri nadhode vyrovnali. Druhý zápas bol úplne iný, úvodná nervozita opadla a to sa podpísalo aj pod kvalitu servisu. Pozitívom v tomto smere je, že máme hneď viacerých hráčov, ktorí majú dobrý skákaný servis, preto by sme chceli z neho ťažiť aj v budúcnosti,“ zdôraznil M. Mikula.  

V poradí treťou tohtosezónnou previerkou bude pre Svidníčanov duel na pôde VK MIRAD PU Prešov. Úradujúci majster naposledy prehral v Košiciach 0:3, preto niet pochýb, že tento moment sa počas derby premietne do motivácie s pridanou hodnotou. To však na odhodlaní Slávie nepredať kožu lacno nič nemení. „Nechcem a ani nebudem vyhlasovať, že ideme jednoznačne vyhrať, ale je dôležité sa baviť o našich ambíciách, ktoré musia vychádzať z toho, že sme mladí, húževnatí a draví. Prvým krokom k úspechu je presvedčiť hlavu, že na to máme a ak budeme makať, aj Prešov je poraziteľný. Preto celý týždeň pracujeme na tom, aby sme boli mentálne pozitívne naladení. Ak sa necháme zbiť, domáci nás zbijú, no pokiaľ budeme klásť odpor, naše šance budú rásť priamo úmerne s ním,“ pripomenul M. Mikula.     

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.