VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Cesta k úspechu vedie cez odvážny výkon

P. Tholt: Cesta k úspechu vedie cez odvážny výkon

Prehra na pôde majstrovského Prešova chémiu v kabíne Agro-Eko Farma Slávia Svidník nenarušila. Hoci zverenci Petra Tholta nepodali v derby optimálny výkon, sú pripravení sa z chýb poučiť.

Po dvoch víťazstvách v úvodných kolách mali Svidníčania o svojom výkone inú predstavu. Keďže mužstvo predzápasové očakávania nenaplnilo, priebehu stretnutia v Prešove sa venovalo na viac ako hodinovom rozbore, počas ktorého si tréner a hráči v konštruktívnej debate vysvetlili detaily nepresvedčivého herného prejavu. „Niektoré chyby sme si pozreli aj viackrát, pričom sme sa všetci zhodli v tom, že sme neukázali to, na čo reálne máme kvalitu. Neospravedlňuje nás ani fakt, že viacerí hráči v týždni kvôli chorobe netrénovali, lebo káder máme široký. Smerom do budúcnosti je pre nás kľúčový fakt, že tento duel nám nevyšiel a my sa z toho musíme poučiť,“ zdôraznil tréner Agro-Eko Farma Slávia Svidník Peter Tholt.

Vo Svidníku majú jasnú víziu o úrovni, kde by sa malo mužstvo v tejto sezóne výkonnostne, aj tabuľkovo posunúť. Prvú prehru v sezóne, napriek neuspokojivému výkonu, nikto v klube zbytočne nedramatizoval, práve naopak, tímové odhodlanie ukázať, že išlo o výnimku, je ešte väčšie. „Súťaž má svoju kvalitu a my vieme, že toto nebola naša posledná prehra. Podstatné však je, aby sme sa z toho poučili a poctivo pracovali na odstraňovaní chýb. Len zopakujem, čo som povedal aj po Prešove. Najlepší výkon môžeme podať iba vtedy, ak budeme hrať odvážne. Hráčom sebareflexia nechýba, sami sú si vedomí rezerv v tomto súboji a to je z pohľadu ich ďalšieho napredovania zásadné,“ pripomenul P. Tholt.     

V sobotu sa Slávia predstaví v Košiciach, ktoré zdolali majstra z Prešova a naposledy otočili zápas z 0:2 na Myjave. Súboj s minuloročným nováčikom bude výzvou z viacerých uhlov pohľadu. „V prvom rade platí, že sa chceme za náš posledný výkon rehabilitovať. Na druhej strane si uvedomujeme, že Košice sú momentálne rozbehnuté, navyše v ich radoch hrajú viacerí medzinárodne ostrieľaní hráči ako Javorčík, Jakubov, či Sarnecki. K tomu všetkému treba prirátať fakt, že v ich domácej hale sa nehrá jednoducho... O to viac nás to však motivuje, aby sme si siahli na dno našich možností,“ dodal P. Tholt. 

Imrich Makó

 

 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.